4. nesil hızlı şarj teknolojisi: 5 dakika şarjla 5 saat kullanım

Qualcomm, yeni nesil hızlı şarj teknolojisi Qualcomm Quick Charge 4’ü geliştirdiğini duyurdu. Qualcomm Quick Charge 4 yeni nesil Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi ile birlikte sunulacak. Snapdragon 835 işlemcisinin sevkiyatının ise 2017 yılının ilk yarısında başlaması bekleniyor.

quick-charge-black-logoQualcomm’un geliştirdiği Quick Charge 4, önceki nesle kıyasla daha kısa şarj süresi ve daha fazla verimlilik sunan bir hızlı şarj çözümü olacak şekilde tasarlandı.

Normal bir üst seviye telefon kullanıcısı için Quick Charge 4, 5 dakikalık şarj ile akıllı telefon kullanımını 5 veya daha fazla saat uzatıyor.

15 dakikada pilin yüzde 50’sini şarj ediyor

Qualcomm Technologies’in paralel şarj teknolojisi “Çift Şarj” teknolojisini kullanan kullanıcılar, Quick Charge 3.0 ile kıyaslandığında yüzde 20’ye kadar daha hızlı şarj ve yüzde 30’e kadar daha fazla verimlilik elde edebiliyor. USB Type-C ve USB-PD desteği de sunan Quick Charge 4, böylece endüstrideki en fazla kablo ve adaptör çeşitliliğini de destekleyen bir şarj çözümü haline geliyor.

qualcomm_quick_charge_history

Mobil cihazların, yetenekleri ve özelliklerin arttıkça daha çok kullanıldığına dikkat çeken Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Katouzian, Quick Charge 4 ile ilgili şunları söyledi:

“Bu nedenle tüketicilerin hızlı şarj çözümlerine talebi tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Yaklaşık 15 dakika veya daha az bir sürede pilin yüzde 50’sini şarj eden Quick Charge 4, bu talebi karşılamak için tasarlandı. Böylece kullanıcılar, bütün gün şarj kablolarına bağımlı olmaktan kurtuluyor.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın