Ramazan ayı için hazırlanmış en iyi 5 uygulama

Akıllı telefon kullanıcılarına yönelik olarak Ramazan ayı için geliştirilmiş uygulamalar, indirilmek üzere mağazalardaki yerini aldı. Biz de hem Google Play, hem de App Store’un altını üstüne getirelim ve en iyi uygulamaları bulmak için harekete geçtik. iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar için geliştirilen onlarca uygulamayı inceledik ve sizler için en iyi 5 uygulamayı bir araya getirdik. Ramazan ayında, imsakiye, dualar, yemek tarifleri, davul sesli alarm veya kıble yönünü gösteren uygulamalar gibi pek çok farklı seçeneği hemen aşağıdaki listemizde göz atabilirsiniz. İşte Ramazan ayı için hazırlanmış en iyi 5 uygulama…

 

1- Ramazan Rehberi

ramazan-rehberi-uygulama-indirDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından geliştirilmiş Ramazan Rehberi adındaki uygulama, mağazalardaki en kapsamlı uygulamaların başında geliyor. Bu uygulamada, Türkiye tüm iller ve dünyadaki bütün şehirler için imsakiye bilgileri, Ramazan ile ilgili Ayet-i Kerimeler ve Hadis-i Şerifler, Oruç hakkında bilgiler, Zekat ve Fitre Bilgileri, Sıkça sorulan sorular, Ramazan hakkında genel dini bilgiler, Ramazan hakkında Makaleler, Hutbeler ve Vaazlar gibi bilgileri görebilirsiniz. Ramazan Rehberi iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara indirilebiliyor.

Android iOS

 

2- Ramazan davulu

ramazan-davulu-uygulama-indirBu ayın olmazsa olmazı tabii ki ramazan davulu sesidir. Ancak Ramazan davulu sesini duymayanlar ise genellikle akıllı telefonlarının alarmını kuruyor. Ancak bu ses de tam olarak Ramazan ayı ruhunu yansıtmıyor. Alarmının ramazan davulu gibi çalmasını isteyenler için uygulamalar bulunuyor. Ramazan Davulu adındaki uygulama ile alarmı kuranlar ramazan davulu eşliğinde sahura kalkabiliyor.

Android iOS

 

3- İmsakiye Pro

imsakiye-pro-uygulama-indirRamazan aylarının en önemli unsurlarından biri kuşkusuz imsakiyeler. Eskiden kağıda basılan imsakiyeler artık akıllı telefonlardaki yerini aldı. Kullanıcılara bulundukları şehre göre iftar ve sahur vakitlerini hatırlatan İmsakiye Pro, ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Android iOS

 

4- 2015 Ramazan

2015-ramaza-uygulama-indirDiyanet’in yayınladığı iftar, sahur ve namaz vakitlerini referans alarak hazırlanan uygulamda, 81 ilin Ramazan imsak vakitlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kabe Pusulası ile kıbleyi rahatça bulabilir, Faydalı Bilgiler ile pratik bilgiler edinebilir, Yemek Tarifleri bölümü ile Ramazan Ayı için en güzel tariflere ulaşabilir ve Hatırlatmalar özelliği ile de iftar ve sahur vakitlerine göre işlerinizi planlayabilirsiniz. 2015 Ramazan’ı 1.99 TL’den satın alabilirsiniz.

iOS

 

5- Muslim Pro

muslim-pro-uygulama-indir

Son yıllarda en çok dikkat çeken uygulamalar arasında bulunan Muslim Pro, kullanıcıların Ramazan ayında ihtiyaç duyabileceği neredeyse tüm bilgileri sunuyor. Hatta daha fazlasını da sunduğunu paylaşalım. Uygulama, namaz kılanlar için kıble yönünü de gösteriyor. Uygulamayı ücretsiz olarak akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Android iOS


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın