Türk Telekom CEO’su Rami Aslan görevinden ayrıldı!

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, 10 Aralık 2013 tarihinden bu yana sürdürdüğü Türk Telekom CEO’luğu görevinden ayrılma kararı aldı. Rami Aslan istifa kararının ardından Türk Telekom’daki İcra Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevleriyle birlikte Oger Telecom’daki CEO’luk ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmeye devam edecek.

Rami Aslan, yeni bir atama gerçekleştirilene kadar Türk Telekom‘daki CEO’luk görevini de sürdürecek. 2005 yılından bu yana Oger Grubu bünyesinde çeşitli görevler alan Rami Aslan, 2011 yılında Oger Telecom CEO’luğu, 2013 yılında da Türk Telekom CEO’luğu görevlerine getirilmişti.

1468856183_MR._Hariri

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Rami Aslan’ın Türk Telekom’un dönüşüm ve entegrasyon sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini ifade etti.

Hariri, şunları söyledi: “Rami Aslan, 2013 yılından bu yana, Türk Telekom’a başarılı bir şekilde liderlik etmiştir. Türk Telekom’un güçlü dönüşümünü, şirket ve markaların entegrasyonunu dünyadaki örneklerine kıyasla çok daha kısa bir sürede başarıyla tamamlamıştır. Aslan, grup markalarını tek bir marka altında birleştirerek Türk Telekom’un daha da güçlü bir marka olmasını sağlamıştır. Liderlik özellikleri ve vizyoner yaklaşımıyla mobil ve sabit iletişim alt yapısına yatırımlar yapılmasına öncülük etmiş; Türk Telekom’un dünyada da örnek gösterilen bir şirket olmasını sağlamıştır. Kendisine değerli katkıları ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı: Teşekkür ediyoruz

Türk Telekom Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ise yaptığı açıklamada; Rami Aslan’a Türkiye’de telekomünikasyon hizmetlerini geliştirme konusundaki katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kasırga; “Rami Aslan, Türk Telekom’u daha dinamik ve verimli bir yapıya taşıma konusunda önemli başarılara imza atmıştır.  Ülkemizin önemli bir değeri olan Türk Telekom, Rami Aslan’ın liderliğinde ülkemiz ve milletimiz için daha çok katma değer yaratan, alt yapı sorunlarını aşmış ve alanında örnek gösterilen bir kurum olma yolunda ilerlemiştir” dedi.

Bir ayda üst düzey 3 ayrılık

erkan-akdemir-coskun-sahin

Türkiye’de 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alınan ve 9 Ağustos Salı gecesi çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakılan Türk Telekom’un üst yöneticileri Coşkun Şahin ve Erkan Akdemir 12 Ağustos’ta Türk Telekom’daki görevlerinden istifa etmişlerdi.

TTNET Bireysel İş Birimi CEO’su ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Türk Telekom Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, aldıkları kararla Türk Telekom Grubu’ndaki görevlerinden ayrılmışlardı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın