Razer, George Lucas’ın ses teknolojisi şirketi THX’i aldı

Oyuncular özel ekipmanlar üreten Razer, Star Wars film  serisinin efsanevi yapımcısı George Lucas’ın 1983 yılında kurduğu ses teknolojileri şirketi THX’yi satın aldı. Razer THX Ltd.’e ait varlıkların büyük bölümünü satın aldığını ve şirketin yönetim ve çalışan kadrolarını kendi bünyesine kattığını duyurdu. Ekim ayı başında gerçekleşen satın almanın finansal detayları ise açıklanmadı.

razer_ceo_min-liang_tanFare, klavye, kulaklık başta olmak üzere oyuncular için özel geliştirilmiş ekipmanlar üreten Razer’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan,  “Bu satın alma, oyun sektöründeki liderliğimizi perçinleyecek ve bizi eğlence sektörünün daha geniş alanlarına taşıyacak” dedi.  

Min Liang-Tan, “THX’in değeri sertifikasyon, ses optimizasyonu ve fikri mülk geliştirmedeki temel yeteneklerinde yatıyor” diye konuştu.

THX CEO’su Ty Ahmad-Taylor ise şunları söyledi: “THX bağımsız bir şirket olarak Razer’la çalışacak, fakat öncelikle, tüketicilere en iyi ürünleri sunmak için sektördeki iş ortaklarına hizmet vermeye devam edecek.”

‘Star Wars: Return of Jedi’ ile doğdu

return-of-the-jediYapılan resmi duyuruya  göre THX, kendi yönetimi altında bağımsız bir girişim olarak işleyecek ve ana şirketin devam etmeke olan işlerinden ayrı olacak. Satın alma sonrası, THX’nin yönetimi ve çalışan kadroları görevlerine devam edecek.

Oyuncular için bağlı cihazlar ve yazılımlar geliştiren Razer, 2005 yılında kuruldu. Yatırımcıları arasında Intel Capital, IDG-Accel ve Singapurlu yatırım şirketi Heliconia Capital Management’ın (Heliconia) bulunduğu Razer’ın değeri 1.5 milyar dolar seviyesinde.

THX ise Star Wars ve Indiana Jones gibi efsanevi film serilerinin yapımcısı olan George Lucas tarafından 1983 yılında kuruldu. Şirket, evde ve hareket halinde yüksek kaliteli eğlence deneyimi sağlamak için ses-görüntü ve çevresel tasarımlar, teknolojiler ve ürünler geliştiriyor. 

THX’nin ilk işi ise Lucasflim imzası taşıyan ve 1983 yılında gösterime giren Star Wars: Return of the Jedi‘ın (Yıldız Savaşları: Jedi’ın Dönüşü) film müziği olmuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın