Riot Games Türkiye Ülke Müdürü ABD’ye transfer oldu

League of Legends (LoL) oyununun yayıncısı Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, şirketin ABD’deki genel merkezine transfer oldu. Riot Games Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü olan Hasan Çolakoğlu, şirketin ABD’nin Los Angeles kentindeki merkezine çalışacak.

Çolakoğlu’nun gidişi ile birlikte Riot Games’in Türkiye’deki yeni Ülke Müdürü ise Bora Koçyiğit oldu. Yeni görevini Facebook hesabı üzerinden duyuran Hasan Çolakoğlu, Riot Games ve League of Legends‘teki 5 yıllık serüvenini ve Türkiye e-spor alanınına katkılarını değerlendirdi.

Los Angeles’ten yönetecek

Hasan Çolakoğlu, şunları söyledi:

“Sevgili Arkadaşlar,

Ailem ve benim için çok heyecan verici bir gelişmeyi paylaşmak isterim. 5 yıl önce, Riot Games ekibine katıldım ve İstanbul’daki ofisi kurarak Türk oyunculara kaliteli bir oyuncu deneyimi sağlamak için çalışmalara başladık.

Türkiye’deki oyuncu topluluğunun desteğiyle ve Türkiye’deki süper ekibin gayretleriyle League of Legends, Türkiye’de ana akım e-spora dönüşerek büyük bir başarı hikayesi oldu.

2017 yılı itibariyle küresel bir kapsamda daha fazla oyunu değeri yaratmaya yardımcı olmak amacıyla, şirketteki bir sonraki görevime geçiyorum. Gelişmekte olan pazarlardan sorumlu direktör olarak bu yıl içinde ailemle birlikte merkez ofisimizde çalışmak için Los Angeles’e taşınacağız.

Türkiye ofisi, yeni Ülke müdürümüz Bora Koçyiğit liderliğinde yola devam ediyor olacak. Başta Can Gürel ve tüm ekibimiz Bora’yı mükemmel oyuncu güvenini inşa etmeye devam etmesi için destekleyecek.

Türkiye hala sorumlu olduğum ülkelerden biri olacağı için çok uzakta olmayacağım.

Mükemmel oyuncu deneyimleri sunma misyonumuz tüm hızıyla devam ediyor!”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın