LoL şampiyonuna kupasını Ronaldo verdi

28 Nisan’da başlayan ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 13 bölge temsilcisinin Brezilya’da şampiyonluk için mücadele ettiği League of Legends Sezon Ortası Turnuvası, 21 Mayıs’taki final maçıyla sona erdi. Avrupa ligi EU LCS şampiyonu G2 Esports’u 3-1’lik skorla mağlup eden Koreli ekip SK telecom T1’in oyuncuları, madalyalarını kariyerinde iki kez dünya kupasını kaldıran Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldo Fenômeno’dan aldı.  2017 yılının başında Brezilya’da Ronaldo LoL takımı da satın almıştı.

28 Nisan – 21 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’den SuperMassive eSports’un da aralarında bulunduğu 13 bölge temsilcisinin katılımıyla Brezilya’da gerçekleştirilen Sezon Ortası Turnuvası’nın (MSI) kapanış seremonisine, kariyerinde iki kez dünya şampiyonluğu yaşayan futbol efsanesi Ronaldo Fenômeno damgasını vurdu.

Ronaldo: e-spor bu dünyanın bir gerçeği

Bu yılın başında Brezilya’nın League of Legends (LoL) takımlarından CNB e-Sports Club’ı satın alarak e-spor dünyasına doğrudan giriş yapan Ronaldo, “Bu dünyanın bir parçası olmaktan, turnuvayı ve oyuncuları yakından takip etmekten büyük mutluluk duydum. Binlerce oyuncuyu ve izleyiciyi bir araya toplayan e-spor bu dünyanın bir gerçeği” diye konuştu.

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi şampiyonu olarak Türkiye’yi temsilen turnuvaya katılmaya hak kazanan SuperMassive eSports, grubunu birinci bitirmiş, ancak eleme maçlarında mağlup olup final yolculuğuna veda etmek zorunda kalmıştı.

2006 yılında kurulan Riot Games’in 2009 yılında çıkardığı League of Legends, her ay 100 milyonun üzerinde oyuncu tarafından oynanıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın