Google’a göre Türkiye rüyasında Cumhurbaşkanı’nı görüyor

Google’ın Arama Trendleri’ne göre Nisan ayında Türkiye’deki kullanıcıların yükselen rüya tabiri aramalarında “Rüyada Cumhurbaşkanı görmek” ilk sıraya yükseldi. Google’ın Türkiye ofisi aracılığıyla yapılan “Rüyalarımızı Google’a Sorduk” başlığındaki bilgi notuna göre Nisan 2016 süresince Google’da rüyada en çok tabiri aranılan terimlerin arasında, “Cumhurbaşkanı”, “kar”, “balık”, “deniz”, “ceviz” yer alıyor.

Bu arada, genel kabul gören rüya tabirlerine göre rüyada cumhurbaşkanını görmek, terfi edeceğinize, yükseleceğinize, bol kazanç elde edeceğinize, ticarette kârlı işler yapacağınıza ve zengin olacağınıza işaret ediyormuş! Google Trends‘in Türkiye sonuçlarında “Rüyada Cumhurbaşkanı görmek” aramasının Recep Tayyip Erdoğan‘ın Cumhurbaşkanı olduğu 2014 yılının yaz aylarından bu yana sürekli artması ise dikkat çekici!

Bölgesel yoğunlukta Diyarbakır, Ankara, Adana, İstanbul ve Antalya olarak sıralanan “Rüyada Cumhurbaşkanı görmek” araması ile ilişkili olarak en çok yapılan diğer arama ise “Rüyada Başbakan görmek”.  Bu aramanın bölgesel yoğunluk sıralaması ise şu şekilde: Erzurum, Kayseri, Konya, Diyarbakır ve Ankara.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 yılından bu yana Türkiye’deki internet kullanıcılarının rüyalarına girdiğini gösteren Google Arama Trendleri’ne göre en çok aranan rüya tabiri terimlerinin listesi ise şöyle:

1- Rüyada Cumhurbaşkanı görmek

2- Rüyada kar görmek

3- Rüyada balık görmek

4- Rüyada deniz görmek

5- Rüyada ceviz görmek

6- Rüyada yılan görmek

7- Rüyada köpek görmek

8- Rüyada ağlamak

9- Rüyada fare görmek

10- Rüyada kedi görmek

11- Rüyada altın görmek

12- Rüyada hamile olduğunu görmek


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın