Samsung’un Galaxy Note 7’ye batarya üreten fabrikasında yangın çıktı!

Samsung’un başı, yanma ve patlama riski nedeniyle geri çağırıp, toplattığı Galaxy Note 7 fiyaskosunun ardından şimdi de batarya fabrikası ile dertte. Samsung batarya üretim fabrikası Samsung SDI Co.’da yangın çıktı.

Samsung’un batarya tedarikçisi Samsung SDI Co.’nun Çin’in Tianjin kentindeki fabrikasında çıkan yangına 19 itfaiye aracı ve 110 itfaiyeci tarafından müdahale edildi. Yapılan resmi açıklamada, kontrol altına alınan yangının fabrikanın atık deposunda çıktığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Bloomberg’e açıklama yapan anlaşılan Samsung SDI Co.’nun sözcüsü Shin Yong-doo, yangının batarya üretim hattına zarar vermediği ifade etti.

Galaxy Note 8’in de bataryasını üretecek

Galaxy Note 7’nin iki batarya tedarikçisinden biri olan Samsung SDI, batarya konusunda tüketicilerin güvenini tekrar kazanmak pil üretimi ve tasarımındaki eksiklikleri gözden geçirdiğini duyurmuştu.

Bu kapsamda Samsung SDI, Galaxy Note 8 başta olmak üzere yeni Galaxy modellerinde kullanılacak bataryaların güvenliği için 129 milyon dolarlık güvenlik yatırımı yapıldığını açıklamıştı.

2016 yılında Galaxy Note 7 ile yaşadığı fiyaskonun izlerini silmeye çalışan Samsung’un yeni amiral gemisi olarak Galaxy Note 8’i, bu ayın sonunda Barcelona’da kapılarını açacak olan MWC 2017 kapsamında tanıtması bekleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın