Samsung, BlackBerry’nin efsane klavyesinden kendine kılıf yaptı!

Koreli Samsung’un dün akşam tanıttığı yeni akıllı telefon modelleri Samsung Galaxy Note 5 ve Samsung Galaxy S6 Edge+ ile bu cihazlar için hazırlanan aksesuarlar da kullanıcılara sunuldu. Yeni Galaxy modelleri için sunulan bir aksesuar var ki, biraz tanıdık!

Samsung, “Fiziksel klavye çoktan öldü”, “BlackBerry ise can çekişiyor” diyenlere inat, Keyboard Cover” adını verdiği “fiziksel klavyeli kapağı” da hem Galaxy Note 5hem de Galaxy S6 Edge+ tüketicilerinin beğenisine sundu. galaxy-note5_kilif

S6 ve Edge’e de gelecek

Ekran büyüklüğü 5.7 inç (yaklaşık 15 cm) olan yeni Galaxy modelleriyle uyumlu olarak kullanılabilen Keyboard Cover, hala kaldıysa BlackBerry’nin fiziksel klavyesini özleyenlere, hem ekran koruma hem de daha rahat yazabilecekleri QWERTY fiziksel bir klavye sunuyor. 

Önümüzdeki haftalarda satışa çıkacak olan Keyboard Cover’ın Samsung’un Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleriyle uyumlu versiyonları da tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Telefona takıldığında herhangi bir bağlantı teknolojisi kullanmadan çalışmaya başlayan “klavye kılıfı” kullanmak için tabi ekran büyüklüğünden fedakarlık etmeniz gerekiyor. Henüz resmi fiyatı açıklanmasa da Samsung Keyboard Cover’ın yurtdışında 80 dolarlık fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Samsung’un dün gece ABD’nin New York kentinde tanıttığı Galaxy S6 Edge+ modelinin tüm özelliklerine buradan, Galaxy Note 5‘in tüm özelliklerine ise şuradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın