Samsung DeX ile akıllı telefonları bilgisayara dönüştürüyor

Samsung’un akıllı telefonları masaüstü bilgisayara dönüştüren aksesuarı Samsung DeX, Türkiye’de satışa çıkıyor. Samsung’un geçen hafta tanıttığı Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile uyumlu olan Samsung DeX Station, kullanıcıların doğrudan akıllı telefondan daha büyük bir ekranda klavye ve mouse aracılığıyla uygulamalara erişmelerini, dokümanlarını düzenlemelerini, web’de gezinmelerini, video izlemelerini ve mesaj yanıtlamalarını sağlıyor.

Android tabanlı masaüstü benzeri bir deneyim sunan Samsung DeX, klavye ve mouse ile kullanım için optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Samsung DeX, Microsoft ve Adobe ile işbirliğiyle Microsoft Office ve Adobe Acrobat Reader ve Adobe Lightroom gibi Adobe mobil uygulamalarıyla uyumlu olarak çalışıyor.

Samsung DeX Station Galaxy S8 ve S8+ ile uyumlu

Aksesuar, Citrix, VMware ve Amazon Web Services (AWS) gibi ortaklıklara dayalı çözümlerle Windows işletim sistemine dayalı uygulamalara da erişim sağlıyor. Böylece kullanıcılar, sanal masa üstlerine uzaktan da ulaşabiliyor.

İki adet USB 2.0, Ethernet, HDMI çıkışı, USB Type-C güç girişi ve bir soğutma fanını da içeren donanımıyla sunulan DeX Station, Adaptif Hızlı Şarj (AFC) teknoloji de sunuyor.

Türkiye fiyatı 599 TL

Samsung DeX ile beyaz yakalı profesyonellere esnek bir masaüstü deneyimi sunduklarını belirten Samsung Electronics Türkiye Ürün Pazarlama Kıdemli Müdürü Burak Destici, ürünle ilgili şunları söylüyor: “Samsung DeX bir sunum yapmak veya uzaktan belge düzenlemek gerektiğinde, profesyonellere yalnızca akıllı telefonlarını kullanarak çalışabilme fırsatı sunuyor. Samsung DeX ile akıllı telefonlardaki veriler, Samsung Knox güvenlik platformuyla korunuyor.”

Şu anda sadece Samsung Galaxy S8 ve S8+ ile uyumlu olan Samsung DeX Station’ın Türkiye fiyatı 599 TL olarak belirlendi. Nisan ayı içinde shop.samsung.com/tr adresinden ön sipariş ile satışa sunulması planlanan ürün, 21 Nisan itibarıyla tüm mağazalarda yerini alacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın