Samsung Galaxy S6’nın hiç bilinmeyen 7 özelliği

Samsung‘un amiral gemisi akıllı telefon modeli olarak ifade edilen Galaxy S6, hiç bilinmeyen özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Galaxy S6’nın donanım açısından özellikleri başarılı. Kamerası ise birçok profesyonel makineye kafa tutacak nitelikte. Ancak Galaxy S6’nın birçok bilinmeye özelliği de bulunuyor. Türkiye satış fiyatı 2 bin 499 TL’den başlayan Samsung Galaxy S6’nın bilinmeyen özellikleri bir araya getirdik. İşte Samsung Galaxy S6’nın hiç bilinmeyen 7 özelliği…

 

1- Hızlı panele kilit ekranından ulaşın

samsung-galaxy-s6-kilit-ekranı

Güvenli kilit ekranında hızlı panele anında erişim sağlanabiliyor. Bu kısayol sayesinde Wi-Fi internet bağlantısı kurmanın yanı sıra diğer birçok özelliği kilit ekranını açmadan değiştirebiliyorsunuz.

 

2- Telefon konuşması sırasında uygulamalara kolayca erişin

samsung-galaxy-s6-uygulama

Arama sırasında sadece ekranı kaydırarak erişim sağlanan e-posta, mesajlar, internet, kişiler, s-planlayıcı ve memonun yer aldığı 6 uygulamayla birlikte telefon konuşma anında ihtiyaç duyulan işlemler yapılabiliyor. Örneğin telefonda konuştuğunuz kişiyle gitmek için güzel bir restoran seçip buluşacağınız günü anında ajandanıza işleyebilirsiniz.

 

3- Pratik müzik uygulaması

samsung-galaxy-s6-muzik-uygulamasi

Yeni Galaxy S6’da yer alan müzik uygulamasının sol üst köşesinde yer alan “Playlist” tuşunu tıklayın. Burada karşınıza çıkan şarkılar, albümler, sanatçılar, türler, dosyalar ve düzenleyici seçenekleriyle kişisel oynatma listenizi hazırlayın. Ayrıca SoundAlive sayesinde bas ve tizler ile enstrümantal ve vokali kolayca ayarlayın.

 

4- Gelişmiş özellikler, gelişmiş iletişim

samsung-galaxy-s6-yeni-ozellikleri

Yeni Galaxy S6’da kişiler, paylaşım ve mesajlaşma gibi çok bilinen özellikler geliştirildi ve kişiye özel hale getirildi. Geliştirilen özellikleri kullanmak için kolayca giriş yapın ve arkadaşlarınızla çok daha fazla paylaşımda bulunun. “Profil Paylaşımı” herhangi bir SNS senkronizasyonu olmaksızın arkadaşlarınızla profil resminiz, isminiz, doğum tarihiniz, adresiniz, e-posta adresiniz ve çalıştığınız kurumun yazdığı profil bilgilerinizi paylaşmanıza olanak tanıyor.

‘Kolay Paylaşım’ ise dosya paylaşımını oldukça kolaylaştırıyor. Sadece kişilerinizden istediğinizi seçin ve fotoğraflarınızı ya da diğer dosyalarınızı paylaşın. Hem de tek seferde 1GB’a kadar, bir gün içerisinde 2GB’a kadar gönderim fırsatını yakalayın. Aynı özelliğe sahip kullanıcılar doğrudan dosyaları indirme bildirimi alırken, bu özelliğe sahip olmayan kullanıcılar ise indirme linklerini SMS olarak telefonlarında görüyorlar. Paylaşılan dosya iki gün boyunca buluttaki sunucularda indirilmeyi bekliyor. ‘Gelişmiş Mesajlaşma’ ile sıkıcı SMS platformunun ötesine geçerek birebir ya da grup sohbetlerini ücretsiz gerçekleştirerek video ya da fotoğraflarınızı paylaşın.

 

5- Favori fotoğraflar

samsung-galaxy-s6-favori-fotograflar

En sevdiğiniz fotoğrafları favorileriniz arasına atın ve daha sonra o fotoğrafı aradığınızda galeride uzun süre aşağıya doğru inerek fotoğraf aramaktan kurtulun.

 

6- Yeni kilit ekran çözümü: Yön kilidi

samsung-galaxy-s6-yon-kilidi

Eğer erişim konusunda sorun yaşıyorsanız, örneğin PIN kodunuzu doğru girdiğinizden emin değilsiniz ya da her seferinde doğru şekilde çizgiler oluşturamıyorsanız, yeni ekran kilidini denemelisiniz. Yön kilidini aktif hale getirmek için Ayarlar> Kişisel> Erişilebilirlik (Kilit ekranı ve güvenlik)> Yön kilidi> Oluştur yönergelerini kullanın. Burada dörtten sekize kadar yön belirleyerek açılışı kolaylaştırabilir, titreşim, ses, görüntü ve okuma gibi seçeneklerle erişimin sınırlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

 

7- Kilit ekranında doğrudan arama yapın

samsung-galaxy-s6-kolay-arama

Galaxy S6, kilit ekranında doğrudan arama yapmanıza olanak tanıyor. Sadece ekranın sol alt köşesindeki telefon sembolünü yukarı doğru çekerek acil durumlarda dahi hızla aramalarınızı gerçekleştirin.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın