Samsung Galaxy S6, 20 milyon adetle ön sipariş rekoru kırdı

Samsung’un geçtiğimiz hafta Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıttığı akıllı telefon modelleri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ön sipariş rekoru kırdı. The Korea Times’ta yer alan bilgilere göre Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri, daha tanıtalı 1 hafta olmadan 20 milyon adet ön sipariş almayı başardı. Paylaşılan bilgilerde bu siparişlerin 15 milyonunu tek başına Samsung Galaxy S6 oluşturuyor. Geriye kalan 5 milyon adet ise Samsung Galaxy S6 Edge için verilmiş durumda.

Rekabet kızışıyor

Paylaşılan bu rakamlar, Samsung’un iPhone 6 modelleriyle ciddi bir rekabet içine gireceğini gösteriyor. Ancak Apple, iPhone 6 modelleriyle beraber yaptığı satışlarda oldukça başarılı. Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı, Samsung’un da Galaxy Note 4 ve Note Edge’i duyurduğu bu çeyrekte, iki dev şirketin satış rakamları arasında 1.8 milyonluk bir fark oluştu. 2014’ün son çeyreğinde Apple 74.8 milyon adet akıllı telefon satarken, Samsung ise 73 milyon adette kaldı.

Görünen o ki yılın ikinci yarısında Apple ile Samsung arasında kıyasıya bir akıllı telefon rekabeti olacak. Bu rekabette kimin kazanacağını merakla bekliyoruz.

Hazır lafı açılmışken iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6 modellerini kıyasladığımız yazıya göz atmanızı öneriyoruz.

Samsung Galaxy S6’nın özelliklerine ve tüm ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın