Samsung’tan 18.4 inçlik dev tablet: Galaxy View

Samsung’un uzun zamandan beri konuşulan dev tableti Galaxy View tanıtıldı. 18.4 inçlik dev ekrana sahip olan Samsung Galaxy View, neredeyse bir televizyon kadar büyük.

Samsung Galaxy View’ın teknik özelliklerini hemen paylaşalım. Full HD 1920×1080 çözünürlüğe sahip olan yeni Samsung Galaxy View, 1.6 Ghz’lik 8 çekirdekli bir işlemciye sahip. 2 GB’lık RAM’e sahip olan dev tablet bilgisayarda ayrıca 32 GB veya 64 GB’lık dahili depolama hafızası seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor.

5700 mAh’lık batarya ile beraber gelen Samsung Galaxy View’de 2 adet 4 Watt gücünde stereo hoparlör de var. Yeni tabletin ağırlığı ise 2.65 kilogram.

Galaxy_View_1028_wm

Video içerikleri için birebir

Galaxy View’ı internetten duyuran Samsung IT ve Mobil Başkanı JK Shin, hız kesmeden yeni olasılıklar üzerinde çalıştıklarını ve tüketicilere yeni mobil deneyim getirdiklerini ifade ederek, “Yeni Galaxy View’ı tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Mobile video ve içerikler yeni tabletimiz en iyi seçenek olacak” dedi.

JK Shin’ın da dediği gibi Samsung Galaxy View, tamamen video içerikleri için geliştirilmiş durumda. Bunu dev tablet için geliştirilmiş özel içeriklerden de görebilmek mümkün. Paylaşılan bilgilere göre Galaxy View için Netflix, Hulu, Twitch, Crackle, ve YouTube video içerik sağlayıcıları özel uygulamalar geliştirilmiş durumda.

Samsung Galaxy View’ın fiyatı ise henüz açıklanmadı. Satışa ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Görünen o ki, büyük ekranlı akıllı telefonlardan sonra tablet pazarında küçülme yaşansa da üreticiler vazgeçeceğe benzemiyor. Bunun en iyi örneklerden biri iPad Pro ve Galaxy View oldu. Gerisi de geleceğe benziyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın