Gear S3, Gear S2 ve Gear Fit2’ye iOS desteği geldi

Samsung Electronics, Gear S3, Gear S2 ve Gear Fit cihazlarının artık iOS işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu çalıştığını duyurdu. ‘Samsung Gear iOS uyumu’ açıklamasına göre iOS kullanıcıları artık Samsung Gear S3, Gear S2 ve Gear Fit2’yi kullanabilecekler.

Kullanıcılar Gear S2 ve Gear S3 için Samsung Gear S uygulamasını ve Gear Fit2 için Samsung Gear Fit uygulamasını iOS cihazlarına Apple‘ın uygulama mağazası App Store‘dan indirebilecekler. Uygulamayı indiren kullanıcılar, adım adım yönlendirilerek uyumlu Samsung giyilebilir cihazıyla eşleştirme işlemini tamamlayabilecek.

Hangi iOS cihazlarıyla uyumlu?

Gear S3, Gear S2 ve Gear Fit2’nin uyumlu olduğu iOS cihazları ise şunlar:  iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6S, iPhone 6S +, iPhone 7, iPhone 7+ ve iPhone SE (iOS 9.0 ve üstü).

Samsung Electronics Mobil İletişim Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Younghee Lee, “En yeni Gear cihazlarımızın Android ile birlikte, iOS uyumluluğunu sağlayarak kullanıcılara Samsung’un imkanlar ‘Galaxy’sine bağlanmaları için yeni yollar sunuyoruz” dedi.  

Anlık bildirimler takip edilebiliyor

Samsung Gear S2 ve Gear S3’teki mesajlaşma ve arama özelliklerine iOS kurulu cihazlardan erişilebilirken, mesaj ve gelen arama bildirimleri de anlık olarak takip edilebilecek. Fitness aktivitelerini izleyebilen Gear S2 ve Gear S3 kullanıcıları, S Health’e erişebilecek ve S Health üzerinden fitness verilerini kolaylıkla yönetebilecek.

Uyumlu bir iOS cihazına ve Gear Fit2’ye sahip olan kullanıcılar yürüyüş, koşu, bisiklet sürme gibi pek çok egzersizi otomatik olarak görüntüleyebilecekler. Kalp atış hızı ve uyku izleme dahil olmak üzere Gear cihazlarda tüm sağlık verileri saklanabilecek.

Bunların yanı sıra iOS kullanıcıları, Gear cihazları üzerindeki müzik uygulamasını açtıklarında Wi-Fi üzerinden PC ya da Mac cihazlarına bağlanıp müziklerini aktarabilecek.

Gear S2 inceleme videosu

Gear S3 inceleme videosu

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın