Samsung’tan Apple Watch’a cevap: Gear S2

Geçtiğimiz hafta dev ekranlı yeni akıllı telefon modelleri olan Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5’i tanıtan Samsung, şimdi de yeni akıllı saati Gear S2 ile kullanıcıların karşına çıktı.

Apple’ın akıllı saat modeli Apple Watch’a cevabı olarak değerlendirilen Gear S2, Samsung’un ilk yuvarlak kasalı akıllı saat modeli olma ünvanını da elinde bulunuyor.

Samsung’un resmi YouTube hesabından paylaşılan video ile tanıtılan yeni akıllı saat modeli Gear S2, pazara iddialı gireceğe benziyor. Bunun sebebi yuvarlak bir kasaya sahip olması ve kendi işletim sistemi Tizen’i kullanması olarak gösterilebilir.

samsung-gear-s2-2

Diğer akıllı saat modelleri gibi Gear S2’de bulunan hareket sensörü ve nabız sensörü sayesinde günlük aktiviteleri takip edebilmek mümkün. Yeni akıllı saatin kasasında ise mat renkli bir paslanmaz çelik kasa malzemesinin kullanıldığını görüyoruz. Saatteki uygulama ikonları ise Apple Watch’a benzerliği ile dikkat çekiyor.

Tahminlere göre Gear S2, yaklaşık 2 hafta sonra Berlin’de gerçekleşecek IFA fuarında ilk kez kullanıcılarla buluşacak. Açıkçası Samsung’un yeni akıllı saat modeli için şimdiden heyecanlandık. Ayrıntılarını paylaşmaya devam edeceğiz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın