Samsung yeni akıllı saati Gear S3’ü Türkiye pazarına sundu

Samsung’un yeni akıllı saati Gear S3, Türkiye pazarına sunuldu. ‘Frontier’ ve ‘Classic’ olmak üzere 2 farklı tasarımla kullanıcıların karşısına çıkan Samsung Gear S3, geniş ekranlı akıllı saat teknolojisi ile lüks analog saat işçiliği tasarımı birleştirilerek üretilmiş. Samsung Gear S3 fiyatı ve özelliklerinin duyurulduğu toplantıda verilen bilgiye göre Samsung’un son akıllı saati, 2 Aralık’ta Türkiye’de satışa çıkacak.

16 milyon renge sahip, her zaman açık ekran (AOD) özelliği bulunan Gear S3’ün ekranı kararmıyor ve her zaman saati gösterebiliyor. Kullanıcılar, önceden tasarlanmış saat arayüzlerini kullanabilecekleri gibi, kendi tasarımlarını da yapabiliyorlar.

Kullanıcılar, Samsung‘un Gear S3’ünü telefonla eşleştirdiğinde ekrana dokunmadan bir çağrıya yanıt verebiliyor ya da bir alarmı erteleyebiliyor. Buna ek olarak ekran üzerine yazılan mesajlar, otomatik olarak metinlere çevrilebiliyor. Gear S3, dahili hoparlör, GPS, barometre ve hızölçer gibi donanımlara sahip.

Şarjı 3-4 günlük kullanım sunuyor

22 mm’lik standart kayış boyutuna uyumlu olan Gear S3’ün pili, tek bir şarj ile 3-4 güne varan kullanımı mümkün kılıyor. Suya ve toza dayanıklılık standartları bulunan Gear S3’ün her iki versiyonu, çizilmeye karşı özel olarak tasarlanmış Corning Gorilla Glass SR+ ile donatılmış.

Gear S3 ile uyumlu, 11 binin üzerinde akıllı saat uygulaması bulunuyor. Yerel uygulamalardan Yapı Kredi Bankası ve TEB’in akıllı saat uygulamaları, Gear S3 ile bankacılık işlemi yapmaya olanak sağlıyor.

Samsung Gear S3 fiyatı 1299 TL

tansu_yegen_samsung_gear_s3Gear S3 ile kullanıcılar, zor bir durum halinde telefonları ellerinin altında değilken bile aile üyelerine, arkadaşlarına veya yardım ekiplerine konum hakkında bilgi veren SOS mesajı gönderebiliyor ve konum takibini etkinleştirebiliyor. 

Samsung Gear S3 frontier ve classic modelleri 1299 TL’lik satış fiyatıyla, 2 Aralık tarihinden itibaren Samsung mağazaları, operatörler ve zincir teknoloji marketlerinde satışa çıkacak.

Samsung Gear S3’ün tanıtımında konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Samsung olarak, akıllı saat pazarını yeniden şekillendirecek bir ürünü tanıtıyoruz. Gear S3, teknolojik özellikleriyle tüketicilerin günlük yaşamını kolaylaştırıyor. Tasarımıyla da tüketicilere kolunda zevkle taşıyabilecekleri gerçek bir saat sunuyor” dedi.

Samsung Gear S3 özellikleri

gear-s3-fiyati

Samsung Gear S3
  Gear S3 frontier Gear S3 classic
Model Bluetooth®
Ekran 1,3” Dairesel Süper AMOLED
360 x 360, 278ppi
Tam Renkli Daima Açık Ekran
Corning® Gorilla® Glass SR+
AP Çift çekirdekli 1.0 GHz
İşletim Sistemi Tizen Tabanlı Giyilebilir Platformu 2.3.2
Boyut 46 x 49 x 12,9
62 gr (kayışsız)
46 x 49 x 12,9
57 gr (kayışsız)
Kayış 22 mm
Bellek 4GB dâhili bellek, 768MB RAM
Bağlantı Bluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, GPS/Glonass
Sensör Hızölçer, Jiroskop, Barometre, Kalp Atış Hızı Ölçer, Ortam Işığı
Pil 380 mAh
Şarj Kablosuz şarj (WPC Endüktif)
Dayanıklılık IP68 suya ve toza dayanıklılık

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın