Samsung, temassız ödeme servisi için LoopPay’i satın aldı

Samsung, temassız ödeme alanında Apple ile rekabet edebilmek için LoopPay’i satın aldı. Dün duyurulan satın alma anlaşması ödeme sistemleri pazarında rekabetin artacağını gösteriyor. Özellikle Apple’ın kendi ödeme sistemi Apple Pay’i duyurmasından sonra tüm teknoloji devleri bu pazar için harekete geçmişti. Bu konuda ise ilk hamlelerden biri Samsung’tan geldi denilebilir.

LoopPay’in ilginç bir hikayesi var. 2013 yılında bir Kickstarter projesi olarak hayata geçen LoopPay, kısa zamanda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı ve 10 milyon dolar yatırım almıştı. ABD’deki POS cihazı bulunan işyerlerinin yüzde 90’ına yakınında kullanılabilen bu şirketin ödeme sistemleri, aslında Apple Pay ile ciddi bir rekabet içerisinde.

Boston’dan desteğe devam

Söz konusu satın alma anlaşmasıyla beraber LoopPay’in kurucuları Will Graylin ve George Wallner Samsung ekibinde yerini alacak. Samsung’un mobil departmanıyla birlikte çalışmalarını sürdürecek olan ikili, Boston’daki ofislerinden Samsung’a destek vermeye devam edecek.

Görünen o ki, ödeme sistemleri pazarında her geçen gün rekabet artacak. Özellikle akıllı telefon konusunda tam gaz rekabet eden Apple ile Samsung bu alanda da yarış içinde olacaklarını söyleyebiliriz.

LoopPay için hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın