Samsung S6, çift taraflı kavisli ekranla gelecek

Samsung’un 2-5 Mart 2015 tarihlerinde Barcelona’da düzenlenecek Dünya GSM Kongresi’nde (MWC 2015) tanıtacağı yeni amiral gemisi Galaxy S6, resmen sızdırıldı. GSM operatörü Vodafoneun Hollanda’daki internet sitesinde yayınlanan kaynak kodlarını inceleyen Hollandalı teknoloji blogu Galaxy Club’ın ortaya çıkardığı verilere göre Samsung’un yeni akıllı telefonunun adı Galaxy S6 Edge olacak.

Samsung’un Türkiye’de Aralık 2014’te 2.799 TL’lik fiyat etiketiyle satışa çıkan Galaxy Note Edge gibi kavisli ekranı olan yeni akıllı telefon ile Koreli şirket kavisli ekrana sahip ikinci akıllı telefonunu pazara sunacak.

Bu kez, solaklar da düşünüldü

Ancak Note Edge’ten farklı olarak telefonun hem sağ hem de sol tarafında kavisli ekran bulunması bekleniyor. Çift taraflı kavisli ekran ile solakları da düşünen Samsung, MWC 2015’te Samsung Galaxy S Edge’in yanısıra Samsung Galaxy S6 modelini de tanıtacak. Metal kasaya sahip olacağı belirtilen Samsung Galaxy S6’nın beklenen temel özellikleri arasında ise 2560 x 1440 piksellik ekran çözünürlüğü, 64 bitlik işlemci ve 5.5 inçlik ekran bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın