Türk yapımcılardan dünyanın ilk çok oyunculu VR oyunu: Off-Road VR

Türk oyun yapımcısı IMECE Studios, geliştirdiği Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik (VR) oyunu Air Istanbul’un ardından, dünyanın ilk çok oyunculu VR oyunu için kolları sıvadı. Off-Road VR adı verilen oyun, aynı zamanda TOGOG’un (Türkiye Oyun Geliştiricileri Öğrenci Grubu) kurucularından olan Gürcan Serbest’in kurucu ortakları arasında yer aldığı IMECE Studios imzası taşıyor.

oculus-rift-satisa-cikiyorİlk videosu yayınlanan Off-Road VR, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift ile geliştirilmiş. Dünyanın ilk multilplayer (çok oyunculu) VR oyunu olmaya hazırlanan Off-Road VR’da oyunseverler sanal gerçeklik gözlükleriyle yarış deneyimi yaşayacak.

4 kilometrekarelik sürüş alanında, 8 kişiye kadar desteklenen oyun, dünyanın ilk çok oyunculu sanal gerçeklik yapımlarından biri olmaya hazırlanıyor.

HTC Vive ve Oculus Rift için tasarlandı

Issız bir çölde, arazi araçlarıyla çok oyunculu bir off-road yarışı mücadelesini konu alan oyun, sanal gerçeklik gözlükleri HTC Vive ve Oculus Rift için tasarlanmış. İlk Alpha ekran görüntülerine buradan erişebileceğiniz Off-Road VR’ın tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

IMECE Studios tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk VR oyunu olan ve İstanbul’un üzerinde sanal gerçeklik gözlüğü ile dolaşmayı sağlayan Air Istanbul’un bu yılın ilk çeyreğinde Oculus Share‘de ücretsiz olarak yayınlanacağını da hatırlatalım.

Karşılıksız yardımlaşma yani imece konsepti ile oyun teknolojileri konusunda Ar-Ge çalışmaları yapan IMECE Studios’un geliştirdiği Air İstanbul’un ilk oynanış videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın