Bir selfie uğruna ne cihazlar geliştiriliyor!

Selfie çubuğu, standı, tripodu, uzaktan kumandası… gibi araçlara artık alıştık. Ama bu çılgınlığın duracağı da yok gibi. Siz kabul etmeseniz de eğer en güzel ‘selfie’yi çekmek için bu cihazlardan birine sahip olmak istiyorsanız, bağımlılık seviyenizi de kontrol ettirmekte fayda var.

 

1 – Ayna ayna söyle bana, benden güzeli var mı…

ayna

iStrategyLabs’in geliştirdiği S.E.L.F.I.E (Self Enhancing Live Feed Image Engine) isimli iki yönlü aynayla Selfie çılgınlığını evdeki aynanıza taşıyor. İçerisinde Mac mini, web kamera ve açık kaynaklı platformu kontrollü LED’ler entegre edilen bu aynanın karşısına geçip, gülümseyerek, fotoğrafınızı çekebiliyorsunuz.  Fotoğrafları kablosuz olarak akıllı cihazınıza akratabilen bu “sihirli ayna”, çektiği fotoğrfaları otomatik olarak Twitter’da da yayınlayabiliyor.

 

2 – İki kızarmış ekmek, birinde ‘selfie’m olsun

tosttaer

“Selfie’lerimizi sosyal ağların dışında nerede yayınlayabilirim?” arayışı içinde olanlar için Selfie Tost Makinesi de geliştirildi. Vermont Novelty Toaster Corp tarafından geliştirilen bu cihaz ile çektiğiniz “selfie”leri sabah kızarmış ekmeğinize basabiliyorsunuz. O ekmeğin üzerine nasıl tereyağı sürersiniz? Bilemeyiz ama Selfie Tost Makinesi’ne sahip olmanın bedeli 65 dolar.

 

3 –  Hemen basayım da başucuma koyayım

polaroid_socialmatic_tech2

Geleneksel fotoğraf makinesi üreticileri de yeni trendlerden kopmama yarışında. Polaroid Socialmatic Camera adlı Instagram ikonu şeklinde tasarlanan bu fotoğraf makinasıyla çektiğiniz fotoğrafları hemen basabiliyorsunuz. 1 Ocak 2015’te 299 dolara satışa çıkacak olan ürün, 14 megapiksellik arka ve 2 megapiksellik ön kameraya sahip. Android işletim sistemli cihazla çekilen fotoğraflar, Instagram başta olmak üzere sosyal ağlarda paylaşılabiliyor. 4.5 inçlik ekranı olan kamera, Wi-Fi, GPS, tarayıcı, e-posta ve Bluetooth  desteği de sunuyor.

 

4 – Saçlarımı tararım, ‘selfie’mi paylaşırım

2014-selfie-hairbrush-1

Bir tarafı iPhone kılıfı diğer tarafı saç fırçası olan bu ürün, her ne durumda olursa olsun, ‘selfie’den vazgeçemeyenler için üretilmiş. Siyah, pembe ve mor renk altrenatifleri olan ürünün fiyatı 15 dolardan başlıyor. Şimdilik sadece iPhone 5 ve iPhone 5S modelleri için bulunan Selfie Fırçası’na yakında iPhone 6, Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy S5 kullanıcıları da sahip olabilecek.

 

5 – Parfüm sıkar gibi ‘selfie’ çekin

nova-camera-da-sony-tem-formato-de-perfume-e-e-dedicada-a-selfies

Sony’nin ‘selfie” çekerken biraz utangaç davrananlar için geliştirdiği bu cihaz parfüm şişesi şeklinde bir kamera. 180 derece çevrilebilen 19.2 megapiksellik kamerası olan ürün, 3.3 inçlik OLED ekrana sahip. Çektiği fotoğrafları, dahili Wi-Fi veya NFC bağlantısı üzerinden paylaşabilen kamera, beyaz, pembe, yeşil ve mor seçenekleriyle 811 dolara satılıyor.

 

6 – Yetmezse, bu şapkayla sokağa çıkın

acer-selfie-1-1

“Selfie” çılgınlığına Tayvanlı Acer da tabletleriyle dahil olan bir şirket. Acer’in İngiliz moda tasarımcısı Christian Cowan Sanluis’a tasarlattığı bu şapka, kişinin yüzünü cepheden görebilen bir tablet yuvasına sahip. Lady Gaga’nın tanıttığı ve “Selfie” şapkası olarak İngiltere Moda Haftası’nda görücüye çıkan ürünün fiyatı 979 dolar. Lady Gaga’nın reklam yüzü olduğu ürün, “erkekler bu şapkayla nasıl selfie çekecek” sorusunu ise cevaplayabilmiş değil.

 

7 – Hem ekranınızı hem de en güzel pozunuzu koruyun

914qdcUPuYL

ABD’li ‘Reality Show’ yıldızı Jonathan Cheban’in bir icadı olan bu ekran koruyucu, telefonunuzun ekranını sadece çizilmelere karşı korumuyor. iPhone’lar için geliştirilen bu koruyucu, telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda bir ayna görevi görüyor ve bu ayna şeklindeki ekran koruyucu ile ‘selfie’ çekebiliyorsunuz. Cheban’ın ayrıca iPhone’lar için geliştirilmiş ‘selfie yüzüğü’ de bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın