Serpil Timuray, Vodafone Grubu Strateji Dünya Başkanı oldu

Ocak 2014’ten bu yana Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’luğu görevini yürüten Serpil Timuray, Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı olarak atandı. Serpil Timuray Vodafone Strateji Dünya Başkanı ve Ticari Operasyonlar Dünya Başkanı görevlerine bugün (15 Ekim 2016) itibariyle başladı.

VodafoneEylül 2016’dan itibaren başladığı Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine de devam edecek olan Timuray, bugün itibarıyla başladığı yeni pozisyonunda Grup Ticari Operasyonlar Dünya Başkanlığı ile Grup Strateji Dünya Başkanlığı görevlerini bir arada yürütecek.

Serpil Timuray, yeni atandığı görevinde 15/16 mali yılı sonuçlarına göre yaklaşık 56 milyar Euro yıllık gelire ve 462.2 milyon toplam abone sayısına sahip Vodafone’un dünya genelindeki tüm ticari operasyonlarının yönetimine liderlik edecek olup, marka, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri faaliyetlerinden ve kendisine bağlı ticari fonksiyonların yetenek geliştirmesine liderlik edecek. Timuray aynı zamanda, Vodafone Grubu’nun dünya genelindeki strateji geliştirmesinden de sorumlu olacak.

En güçlü kadınlar listesinde 23. sırada

Timuray, yeni görevinde, Vodafone Grubu Dünya İcra Kurulu’nda yer almaya ve Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colaoya doğrudan bağlı olarak çalışmaya devam edecek.

ABD merkezli Fortune Dergisi’nin 2016 yılında ilk kez hazırladığı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi”nde 23. sırada yer alan Timuray’ın yönettiği AMAP Bölgesi’nde, Vodafone Grubu’nun toplam abonelerinin yaklaşık yüzde 74’ü bulunuyor. Verilen bilgiye göre 2015/16 mali yılında AMAP Bölgesi’nin aboneleri yüzde 5 büyüme ile 341 milyona ve toplam gelirleri yüzde 7 büyüme ile 13.2 milyar sterline ulaştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın