Sevgililer Günü’ne yalnız girmek istemeyenler için 9 sosyal ağ

14 Şubat Sevgililer Günü’ne geri sayım başladı. Yaklaşık 2 hafta sonra tüm sosyal ağlar sevgililerin selfie paylaşımları ile dolup taşacak. Bu özel günü kutlamak için olmazsa olmaz şey ise tabii ki sevgili! Sevgiliniz yok mu? Cevabınız evet ise sizi hemen hazırladığımız listeye alalım. İşte 14 Şubat Sevgililer Günü’ne yalnız girmemek için 9 sosyal ağ önerisi…

 

1- Sevgili sağa çek!

tinder-sevgililer-gunu

Akıllı telefonların GPS özelliğinden yararlanan uygulama, en yakındaki diğer Tinder kullanıcılarını tarıyor ve size gösteriyor. Tinder’ın en büyük özelliğiyse biriyle mesajlaşabilmek için her iki tarafın birbirini beğenmesi gerekiyor. Başka bir deyişle sadece sevenler buluşabiliyor. Tinder, hem Android işletim sistemli telefonlara hem de iPhone’lara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Android iOS

 

2- Bir kahvenin 40 yıl hatırı var

Coffee-Meets-Bagel-sevgililer-gunu

İlk buluşmada tercih edilen mekan genelde ‘kafe’ler olur. Restoranlar ise genellikle ikinci buluşmadaki geçerli adres. Bu fikirden yola çıkan Coffee Meets Bagel adındaki uygulama, kullanıcıların birbirine kahve içmek için teklif yapmasını sağlıyor. Uygulama ne yazık ki Türkiye’deki iOS kullanıcıları tarafından indirilemiyor. Ancak Android telefonunuz varsa mutlaka bu uygulamayı bir deneyin.

Android

 

3- Koy oradan bir İbo

tastebuds-sevgililer-gunu

Henüz yeni yeni popüler olmaya başlayan Tastebuds adındaki uygulama, kullanıcıların dinlediği müziğe göre sevgili bulmasını sağlıyor. Başka bir deyişle siz klasik müzik dinlerken bulacağınız sevgilide müzik zevki kaosu yaşamıyorsunuz. Bu uygulama şimdilik sadece iOS işletim sistemlerinde var.

iOS

 

4- Gözden uzak gönülden ırak

okcupid-sevgililer-gunu

Türkiye’deki en popüler çapkınlık uygulamalarından biri olan OkCupid, akıllı telefonların özelliklerinden sonuna kadar yararlanıyor. GPS özelliğiyle beraber kullanıcıları konumlarına göre eşleştiren uygulamada, her kullanıcı birbirine ücretsiz mesaj gönderebiliyor. Ücretsiz olan uygulamanın sadece mesaj kutusu kısıtlı. OkCupid’in iPhone ve Android uygulamaları bulunuyor.

Android iOS

 

5- Instagram’dan bir selfie

instamessage-sevgililer-gunu

Fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram da artık bir arkadaşlık uygulaması oldu. Instamessage, Instagram kullanıcılarının birbine mesaj gönderebilmesini sağlıyor. Uygulama bunu yaparken akıllı telefonların GPS özelliğini kullanarak, Instagram’a kimin, ne fotoğraf yüklediğini de gösteriyor. iOS ve Android uygulamaları mevcut.

Android iOS

 

6- Haritadan tara

banjo-sevgililer-gunu

Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare gibi sosyal ağlarla bağlanılabilen Banjo, konum bazlı olarak kullanıcıların etrafındaki diğer aboneleri gösteriyor. Uygulama bunu yaparken de bir harita kullanıyor. Kullanıcılar, istedikleri sosyal ağa göre bu haritayı taratarak, yeni arkadaşlara ulaşabiliyor. Uygulama şu anda sadece Android’lere indirilebiliyor.

Android iOS

 

7- Salla gelsin

skout-sevgililer-gunu

Kullanıcıların ilgi alanlarına göre abonelerini tanıştıran Skout, akıllı telefonların sallanmasıyla çalışıyor. Yalnızlıktan sıkılan uygulamanın kullanıcıları telefonu sallayarak, kendilerine en uygun arkadaşı bulabiliyor. Ancak Skout, 30 saniye boyunca eşleşilen diğer abonenin erkek ya da kadın olduğunu göstermiyor. Uygulamayı Android için buradan iPhone için buradan indirebilirsiniz.

Android iOS

 

8- ‘Apaçisiz’ hava sahası

blendr-sevgililer-gunu

Arkadaşlık uygulamaları ‘apaçi’ doldu diyenler ‘Blendr‘ tam size göre. Henüz çok fazla kişi tarafından keşfedilmeyen uygulamaya Facebook profiliyle girilebiliyor. Facebook fotoğraflarını ve bilgilerini kullanarak size özel bir profil oluşturan Blendr’da, kişiler ilgi alanlarına göre eşleştiriliyor. Başka bir deyişle tencere yuvarlanarak kapağını buluyor.

Android iOS

 

9- Kısa olsun öz olsun

pure-sevgililer-gunu

Uzun uzun mesajlaşmayı sevmeyenler buraya… Pure adındaki uygulama, eşleşen kullanıcıların mesajlaşmadan buluşmalarını sağlıyor. Facebook hesaplarıyla giriş yapılabilen Pure’da eşleşilen çiftler için randevu teklifi yapılıyor. Bu teklife karşı taraftan onay gelirse yeni bir ilişkiye yelken açıyorsunuz. Pure’un sadece iOS uygulaması bulunuyor.

iOS


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın