Shazam, Apple Music ile uyumlu hale getirildi

Kullanıcıların bilmedikleri şarkıları dinleterek bulmasına yardımcı olan Shazam, bugün kullanıcılarla buluşacak Apple Music ile uyumlu hale getirildi. Shazam’a gelen son güncelleme ile tanıtılan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, bilmedikleri şarkıları Apple Music üzerinden direkt olarak dinlemeye başlayabilecek.

Shazam’a dinletilen şarkılarla hazırlanan listeler artık daha interaktif hale getirildi. Bildiğiniz üzere eskiden en popüler şarkılar ülkelere göre listeler halinde sunuluyordu. Ancak artık bu listelere dinleme sayacı da eklendi. Örneğin trend şarkıların altında bir sayaçla, şarkıların en kadar çok dinletildiği öğrenilebilecek.

shazam-ozellikleriShazam bu özelliğin yanı sıra başka yenilikler de sunmaya başladı. Şirket, en popüler 30 şarkıcının yer aldığı yapımcıyla anlaştı. Bu anlaşma çerçevesinde şarkıcılar için özel sayfalar hazırlandı. Bu sayfalarda  video ve en çok dinletilen şarkı gibi özellikler yer alıyor.

Akıllı telefonlarımızdan hiç kaldırmadığımız uygulamaların başında hiç şüphesiz Shazam geliyor. Özellikle Shazam’ın online müzik uygulamalarıyla uyumlu olarak çalışması en çok kullanılan özellikler arasında. Görünen o ki, Shazam bu konudaki iddiasını arttırarak sürdürmeye devam edecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın