Karda kışta içinizi ısıtacak 7 teknoloji

Kara kış kapıya dayandı. İlk kar ise bugün düşmeye başladı. Merak etmeyin, kışın dışarıda üşümemek için kullanılmayı bekleyen teknolojiler sizi bekliyor. Ellerden ayaklara kadar geliştirilen birçok cihaz, kullanıcıların üşümesini tamamen engelliyor. TeknoYO! olarak biz de okuyucularımızı üşütmemek adına bir liste hazırladık. İşte karda kışta içinizi ısıtacak 7 teknoloji…

 

1- Zippo el sobası

zippo-hand-warmer

Soğukta ısıtmaya çalıştığımız ilk yer ellerimiz. Bunun için dünyaca ünlü çakmak şirketi Zippo, ‘Hand Warmer’ adında bir el ısıtıcısı geliştirdi. Katalitik adı verilen alevsiz sistemle içten içe yanan bu model, Zippo benziniyle çalışıyor. Fiyatı ise 100 TL.

 

2- Columbia TurboDown Kaban

Kıştan koruyacak en iyi kabanlardan biri kaz tüyü olan modeller. Columbia’nın geliştirdiği TurboDown adındaki model hem ısıtıyor, hem de terletmiyor. Bunun için kabanda özel bir kumaş teknolojisi bulunuyor. Columbia TurboDown’ın fiyatı 839 TL’den başlıyor

 

3- USB ısıtıcılı eldiven + harici batarya

isiticili-eldiven-usb

USB ısıtıcı eldivenler bilinen bir cihaz. Bu eldivenler sadece USB’ye bağlı olarak çalışıyor. Ancak son dönemlerde hayatımıza giren harici bataryalarla da bu eldivenleri kullanabilmek mümkün, ister sokakta yürürken, ister kafede otururken. Eldivenlerin fiyatları 50 TL civarında. Harici bataryaların fiyatı ise 100 TL‘den başlıyor.

 

4- Ayakkabı ısıtıcı

ayakkabi-isiticisi

Şu anda askerlerin bile kullandığı cihazların başında geliyor. Tek bir şarjla 10 saate yakın ısı sağlayan ThermaCell adındaki bu ayakkabı ısıtıcıları, hava da üflediği için ayakları terletmiyor. Fiyatları ise 130 TL civarında.

 

5- Isıtıcılı çorap

pilli-corap-isitici

Son dönemlerde sık sık görmeye başladığımız ürünler arasında. Şarjlı olarak çalışan bu ürünler, kullanıcıların ayaklarına çok yüksek olmayan bir ısı veriyor. Soğuktan koruyan bu ürünün fiyatı ise 50 TL’den başlıyor.

 

6- Yapıştır ısıtsın!

isitici-band

Eczanelerde bile bulabileceğiniz bir ürün. Şarjla değil, özel bir jel sistemiyle ısıtma sağlıyor. Vücudunuzun istediğiniz yerine yapıştırabileceğiniz Rituel De Beaute’nin tanesi 3.5 TL.

 

7- Kafanız üşümüyor

thermoband-kafa-isitici

Klasik bereleri unutun. Bunun yerine termal bantlarla çalışan ve şarj edilebilen bereler, bu kışın modası olma yolunda. ThermoBand adındaki ürünün fiyatı 100 TL’den başlıyor ve her bereye uyum sağlıyor.

 

Bonus: Sıcak su torbası

sicak-su-torbasi

Ninelerimizin dedelerimizin vazgeçemediği, yıllardan beri kullanmaya devam ettiği sıcak su torbalarıyla nostalji yapabilirsiniz. Alacağınız küçük boyutlardaki su torbalarını kullanarak kışın soğuktan korunabilirsiniz. Fiyatı ise 10 TL.


Yorumlar

yorum

1 comment

Bir Cevap Yazın