Uber’e rakip olan yerli uygulama Olev Pro ile şirketlere açıldı

Yolcularla sürücüleri akıllı telefon üzerinden buluşturan Uber uygulamasına rakip olarak geliştirilen yerli mobil uygulama Olev şirketler için Olev Pro servisini kullanıma sundu. Şehir içinde adresten adrese ulaşım alanında ilk yerli uygulama olarak Kasım 2016’da açılan uygulamanın sunduğu Olev Pro servisi ile şirketler, çalışanlarının ve misafirlerinin ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

İş dünyası için açılan Olev Pro ile ilgili bilgi veren Olev Kurucusu Ertunç Çiriş, yaklaşık bir ay içinde 10 binden fazla kişiye hizmet verdiklerini belirterek, “Olev’i şimdi İstanbul’da farklı bir boyuta taşıyoruz. Ön talep aldığımız dönemde, bir haftada 300’ü aşkın şirketten talep aldık” dedi.

Büyükşehirlerde plazaların ve iş merkezlerinin otoparklarında çok sayıda şirket aracı bulunduğuna dikkat çeken Çiriş, şunları söyledi:

“Günün çok büyük bir bölümünde atıl vaziyette duran bu araçlar, şirketlerin bütçelerinde de önemli bir gider kalemi oluşturuyor. Şirket aracı kullanmayan çalışanların işle ilgili konulardaki ulaşımı da çoğu zaman çeşitli sorunlara neden oluyor. Olev Pro hizmeti ile bu verimsiz sistemleri ortadan kaldırıyoruz. 9+1 yolcu kapasiteli VIP araçlarımız, tümü lisanslı ve kayıtlı sürücülerimiz ile her seviyedeki şirket yöneticilerinden farklı kademelerdeki personele kadar, tüm çalışanların adresten adrese ulaşım ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”

Üç farklı ödeme modeli

Çiriş’in verdiği bilgiye göre Olev Pro’yu kullanan şirketler, yasal bir şekilde çalışan Olev’in sürücülü araçlarından günlük, haftalık ya da aylık dönemlerle yararlanabiliyorlar. Olev Pro’da şirketlere üç farklı ödeme tipi sunuluyor.

‘Kullandıkça öde’ sisteminde, şirketler sisteme kurumsal kredi kartlarını tanıtabiliyorlar ve tamamlanan yolcukların ardından ödemeler karttan otomatik olarak çekiliyor. ‘Havale’ sisteminde ödemeler haftalık olarak havale ile gerçekleştirilebilirken, ‘Ön ödemeli’ sistemde önceden belirlenen kilometre limiti ya da ulaşım ücreti limiti dahilinde hizmet veriliyor.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: Uber’e Rakip Olan Yerli Uygulama Olev Pro İle Şirketlere Açıldı - Bilgitivi

Bir Cevap Yazın