Skype’ta anlık sesli çeviri dönemi başlıyor

Microsoft’un yeni özellikler sunduğu Skype’a anlık sesli çeviri hizmeti geliyor. Yaklaşık bir yıl önce yalnızca Windows 8 uygulamasında çalışabilen sesli anlık çeviri servisi, artık Skype’ın tüm masaüstü versiyonlarında yer alacak.

Şirketten paylaşılan bilgilere göre videolu görüşmelerde kullanılabilecek bu özellikle kullanıcılar artık konuştukları kişinin dilini bilmeseler bile karşı tarafı anlayabilecek. Skype’ın kendi sesli asistanı tarafından çevrilecek bu servis ile kullanıcılar rahatça iletişim kurabilecek.

Bu servis ilk olarak İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Mandarin dillerinde çeviri yapabilecek. Ancak daha sonra diğer dillerde yer almaya başlayacak.

Tüm sürümlerde yer alacak

Bunun yanı sıra Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 kullanıcıları masaüstü Skype uygulamaları için yayınlanacak güncelleme ile bu özelliğe kavuşmuş olacak.

Şu anda Skype üzerinde yazılı olarak 50 farklı dilde çeviri servisi sağlanıyor. Ancak asıl önemli olan ise bu servisin sesli olarak sunulması. Tüm dillerde anlık olarak sesli çevirinin hayata geçmesi durumunda dil öğrenmeye neredeyse gerek kalmayacak. Bu alandaki gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın