Skype’a hata verdiren 8 karakter keşfedildi

Geçtiğimiz hafta iPhone’a ‘reset’ attıran mesaj taslağından sonra şimdi de Skype’ı çökerten 8 karakter keşfedildi. Venture Beat’te yer alan bilgilere göre Skype’ta “http://:” (tırnaksız) yazıldığında uygulama bir anda hata veriyor ve kapanıyor. Yeniden Skype uygulamasını açmak isteyenler ise hayal kırıklığına uğruyor. Çünkü Skype uygulaması bir daha açılmıyor.

Paylaşılan bilgilere göre söz konusu sorun iOS, Andorid ve hatta Windows Phone işletim sistemli tüm cihazlarda yaşanıyor. Windows Phone’un özellikle altını çiziyoruz. Çünkü Skype ve Windows Phone Microsoft’un alt şirketleri durumunda.

Böyle bir sorunun olduğu Skype tarafından doğrulanmış durumda. Ancak şu ana kadar bunu deneyen kullanıcıların sorununu çözmek için herhangi bir adım atılmadı. Bu yüzden Skype’taki “http://:” açığını kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Ancak çok kısa bir zamanda Skype’ın tüm işletim sistemlerindeki uygulamaları güncellemesi bekleniyor.

Buna ek olarak paylaşılan bilgilere göre Skype’taki “http://:” açığı en güncel sürümde yer alıyor. Daha eski sürüm kullanıyorsanız bu açıktan kurtulmanız çok daha kolay.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın