Büyük verinin guruları İstanbul’da buluşuyor

Son dönemde iş dünyasının en çok konuştuğu teknolojiler arasında yer alan büyük veri (big data) ve beraberinde getirdiği yenilikçi iş uygulamaları, 26-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Smartcon 2015 İstanbul konferansında tüm yönleriyle ele alınacak. Pazarlama, yeni teknolojiler, dijital ve mobil, optimizasyon ve nesnelerin interneti gibi, büyük verinin çeşitli alt başlıklarda değerlendirileceği etkinliğin konuşmacıları arasında, dünyanın en önemli veri bilimcileri de bulunuyor.

26-27 Mayıs 2015 tarihlerinde Zorlu Center PSM’de gerçekleştirilecek olan Smartcon 2015 İstanbul etkinliği, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı büyük veri etkinliği olma özelliğine sahip.

Yüzyılı şekillendiren veri bilimcileri geliyor

smartcon-2015

Smartcon 2015 İstanbul’un açılış konuşmasını, yüzyılı şekillendiren 100 Amerikalıdan biri ve en güçlü 7 veri bilimci olarak gösterilen  Dr. Alex Sandy Pentland yapacak. Barclays’in Veri Başkanı (Chief Data Officer) ve Grup Yönetici Direktörü Dr. Usama Fayyad ise “Büyük Veri Canavarını Evcilleştirme”, öneri motorunun (recommendation engine) baş mimarlarından olan Amazon’un eski Baş Veri Bilimcisi (Chief Data Scientist) ve Social Data Lab. Kurucusu olan Dr. Andreas Weigend “Sosyal-mobil teknolojiler ve büyük verinin tüketici davranışlarına etkisi” ve Lithium Technologies Baş Veri Bilimcisi Dr. Michael Wu da büyük veriöve oyunlaştırma (gamification)” sunumlarıyla etkinlikte yer alacak.

Teradata, THY, BİMSA, Akbank, Ereteam, Vodafone, Google, Findeks, Oracle, Migros ve SAP’ın sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Smartcon 2015 İstanbul etkinliğiyle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın