Snapchat kullanıcıları günde 6 milyar video izliyor

Son dönemlerin açık ara en popüler uygulaması olan Snapchat, her geçen gün çığ gibi büyüyor. Yaklaşık 5 ay önce video özelliğini kullanıcıların beğenisine sunan Snapchat’te, şu anda günde 6 milyar video izleniyor. Evet yanlış duymadınız, günde 6 milyar video!

Financial Times’ta yer alan bilgilere göre Snapchat’in aktif kullanıcı sayısı 100 milyonu geçmiş durumda. Ancak video izleyenlerin sayısı ise oldukça büyük bir rakama ulaştı. Büyük bir rakam olduğunu anlamak için en iyi kıyaslamayı Facebook ile yapabiliriz. Günlük 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Facebook’ta günlük izlenen video sayısı 8 milyarı buluyor.

Yeni özellikler geldi

Snapchat’in video konusunda bu denli hızlı büyümesinin en büyük sebeplerinin başında özelikle son dönemlerde yeni özellikler eklemesi bulunuyor. Geçtiğimiz hafta videolarda geri sarma, hızlı ve yavaş oynatma özelliklerini sunan Snapchat, buna ek olarak farklı animasyonları da kullanıcılara sunmuştu. Bu da daha eğlenceli videoların ortaya çıkmasını sağlamıştı. Ayrıca video süresinin de 10 saniye ile sınırlı kalması kullanıcıların dikkatini çeken diğer detayların başında geliyor.

Görünen o ki Snapchat, gençlerin dilinden anlamaya devam eden özellikleri uygulamaya koydukça büyümeye devam edecek. Snapchat’in en gibi sürprizler yapacağını biz de merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın