Snapchat Ankara etiketi ekledi

Bir süreden beri Türkiye’ye özel yeniliklerle kullanıcıların dikkatini çeken Snapchat, şimdi de Ankara etiketini ekledi. Geçtiğimiz gün Ankara’daki kullanıcıları şehirlerden canlı yayın yapılan bölüme çıkaran Snapchat, bununla beraber 3 farklı etiketi kullanıcılara sundu.

Ankara’nın en büyük simgesi Anıtkabir, Snapchat etiketlerinin başında yer alıyor. Bunun yanı sıra ‘Ankara’ yazısı ve Ankara’nın tüm simgelerinin bir araya geldiği etiketlerde Snapchat kullanıcılarına sunulan seçenekler arasında yer aldı.

snapchat-ankara-etiket

 

Nasıl Ankara’dan canlı yayın yaparım?

Ankara’dan canlı yayın yaparak çekimlerinizi tüm Snapchat kullanıcılarıyla paylaşmak için 1 gününüz var. Snapchat’te bir fotoğraf veya video, sağ altta yer alan gönderme tuşuna basın. Bu tuşa bastıktan sonra ekrana gelecek seçenekler arasında yer alan Ankara başlığını seçin. Bu başlığı seçtiğiniz Snapchat gönderdiğiniz fotoğraf ve videoyu inceliyor. Çekimlerinizi beğendiklerinde ise bu fotoğrafı veya videoyu tüm dünya ile paylaşıyor.

Ankara etiketlerine nasıl ulaşırım diyorsanız hemen bu soruyu da cevaplayalım. Bunun için yapmanız gereken fotoğraf veya video çektikten sonra ekranı sağa veya sola doğru kaydırın. Bu hareketten sonra ekran etiketler gelmeye başlayacak. Bu etiketler arasında gezerek Ankara için hazırlanmış özel etiketleri bulun ve fotoğrafı arkadaşlarınızla paylaşın.

Görünen o ki Türkiye’deki kullanıcılar Snapchat’in dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Ankara etiketinin tasarlanması ve Ankara’dan canlı yayın yapılması bunun en önemli kanıtı. Snapchat’in bundan sonra Türkiye’de kullanıcılar için neler yapacağını merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın