Dev bankalar Snapchat’i halka açmak için sıraya girdi

Borsada işlem görmek için çalışmalara başlayan sosyal paylaşım uygulaması Snapchat’in halka arzına aracılık edecek olan yatırım kuruluşları belli oldu. Buna göre Snapchat birincil halka arz işlemine Morgan Stanley ve Goldman Sachs aracılık edecek.

Birincil halka arz için dünyanın en büyük yatırım bankaları Morgan Stanley ve Goldman Sachs ile anlaşan Snapchat’in arzında bu 2 kuruluşun yanısıra JP Morgan, Deutsche Bank, Allen & Co., Barclays ve Credit Suisse’in de sosyal ağın hisselerinin ihracından birinci derecede sorumlu olan kuruluşlar arasında yer alacağı açıklandı.

25 milyar dolarlık değerle borsaya gelecek

snapchat-nasdaqBloomberg’in haberine göre 2017 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklenen halka arz için Snapchat, önümüzdeki günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu’na (SEC) detaylı belgelerini sunacak.

Günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyonu geçen Snapchat ile ilgili yapılan tahminlere göre şirketin bu yılki gelirleri 350 milyon doları bulacak. Snapchat’in 2017 yılındaki gelirleri ise 1 milyar dolara ulaşacak. Snapchat’in 2017 yılında Mart ayında 25 milyar dolarlık bir değerleme ile ABD borsalarında işlem görmeye başlaması bekleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın