Snapchat’in Yeni Özellikleri Neler?

Snapchat’in ‘Discover’ özelliğindeki içerikler artık paylaşılabiliyor

Geçtiğimiz günlerde İstanbul etiketini Türkiye’deki kullanıcılara sunarak dikkat çeken Snapchat, dün yayınladığı güncellemeyle birlikte ‘discover’ özelliğindeki içeriklerin artık paylaşılabilmesini sağladı. Başka bir deyişle artık kullanıcılar uygulamanın Snapchat Discover özelliği ile tüm içerikleri arkadaşlarına gönderebilecek. Haberlerden belgesellere müzikten magazine kadar birçok farklı içerik paylaşılabilecek.

Ayrıca Discover özelliğindeki içeriklere çift dokunduğunuzda linkleme yöntemini de kullanabilirsiniz. Ayrıca buradan videoları tam ekran olarak seyredip yine link vererek paylaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda kullanıcılara sunulan Snapchat’in ‘discover’ özelliğine, parmağınızı uygulamanın ana ekranından sağa doğru kaydırarak ulaşabilirsiniz. Burada Snapchat ‘Haber Akışı’, ‘Editoryal Platform’, günlük taze hikayeler ve şirketlerden gelen videolar bulunuyor. Comedy Central, Vice, ESPN ve CNN olmak üzere 11 adet farklı içerik kaynağı bulunuyor.

Discover özelliği bilinmiyor

Son gelen bilgilere göre ocak ayından beri etkin olan Discover özelliğini şu anda Snapchat’in yüzde 50’lik bir kesmi tarafından kullanılmakta. Hatta kullanıcıların yüzde 22’si halen Discover özelliğini bile bilmiyor. Bu da Discover özelliğinin Snapchat kullanıcılarının dikkatini çekemediğini göstermeye yetiyor.

Snapchat’in yeni paylaşma özelliği iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarında yer alıyor. Aşağıda yer alan video ile siz de Snapchat’in yeni özelliği hakkında detaylı bilgilere kavuşmuş olacaksınız.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın