Snapchat’e ‘Doğum Günü’ filtresi geldi

Son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Snapchat’e, “Doğum Günü” lensleri geldi. Snapchat’in iOS ve Android uygulamalarına gelen güncellemeyle, kullanıcılara Doğum Günü Partisi!” özelliği sunuldu.

snapchat-dogum-gunu-filtresiSnapchat’in doğum gününe özel filtresi, kullanıcının adının yanında pasta ‘emoji’si başta olmak üzere doğum günü için geliştirilen birçok eğlenceli doğum günü snap’leri atmasına olanak sağlıyor.

Snapchat ‘Doğum Günü’ filtresi nasıl kullanılır?

Doğum günün kutlayan kullanıcının yaşını  gizlendiği bu yeni özellik, Snapchat uygulamasının “Ayarlar > Doğum TarihiDoğum Günü” kısmından açılarak, aktif hale getirilebiliyor.

Snapchat’in 9.25.0.0 güncelemesiyle gelen diğer yeni özellikler arasında, gelişmiş kamera, daha hızlı video kaydı ve Android 4.3 ve üzeri tarafından desteklenen lensler bulunuyor.

‘Geofilters’ özelliği tüm kullanıcılara açıldı

Snapchat, geçtiğimiz günlerde daha önce belli konumlarda ve sadece Snapchat geliştiricileri tarafından erişilebilen fotoğraf filtreleri olan “Geofilters” özelliğini de tüm kullanıcıları için aktif hale getirmişti. Snapchat’in Geofilters özelliğini kullanmak için; fotoğraflarınızı göstermek istediğinizi konumu seçtikten sonra fotoğraflara özel Geofilters sayfası üzerinden Snapchat’e yükleyebiliyorsunuz.

snapchat-dogum-gunu-partisiDuyurulan bu yeni özellikle Snapchat’te kendi filtresiniz yaratmak için burayı tıklayabilirsiniz. Snapchat’in güncellenen uygulamasına aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

iOS

Android

“Geofilters nasıl yapılır?” diye merak eden Snapchat kullanıcıları ise aşağıdaki videoyu izleyebilir. Bu arada Snapchat’in uygulaması üzerinden sesli ve görüntülü görüşme özelliği için hazırlık yaptığını da belirtelim.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın