Snapchat ‘Hikayeler’ ile ‘Discover’ ekranını birleştirdi

Son dönemlerde en çok yenilenen uygulamaların başında gelen Snapchat, ‘Hikayeler’ ile ‘Discover’ ekranını birleştirdi. Konuyu biraz daha açmak gerekirse; Snapchat, Discover özelliğiyle MTV, Daily Mail veya CNN gibi içerik kanallarını yayınlamaya başlamıştı. Bu içerik kaynaklarına ise ‘hikayeler’ ekranındaki sağ üst tuştan ulaşılabiliyordu. Ancak biz de dahil olmak üzere birçok kullanıcı buradaki içerikleri izlemek aklına bile gelmiyordu.

snapchat-hikayelerYapılan yeni tasarım ile Discover özelliğindeki tüm içerikler hikayelerim ekranına taşındı. Böylelikle kullanıcılar Discover özelliğindeki içeriklere daha hızlı ulaşabilecek.

İşin aslına bakacak olursak hikayeler seçeneği baştan aşağıya yenilenmiş durumda. Şehirlerden yapılan canlı yayınlar da bu seçenek altında artık yan yana sıralanmaya başladı. Bu da kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracak cinsten.

Bildiğiniz üzere Snapchat, geçtiğimiz hafta fotoğraf veya videoları görüntülemek için önemli bir karar değişikliğine gitmişti ve tek dokunuş özelliği getirmişti. Bu sayede kullanıcılar fotoğraf veya videolara bir kez basarak tüm içerikleri görüntüleyebilmeye başlamıştı.

Snapchat, uygulamadaki yeniliklere durmadan devam ediyor. Önümüzdeki dönemde de yeniliklerin devam etmesi sürpriz olmayacak. Bakalım Snapchat’e ne gibi özellikler gelecek?


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın