Snapchat Twitter’ı solladı, sırada Facebook mu var?

Sosyal medyada hızlı yükselişine ara vermeyen Snapchat kullanıcı sayısı, Twitter’ı geçti. Gençlerin en popüler sosyal medya uygulaması olan Snapchat’in günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyona ulaştı. Bloomberg’in konuya yakın kaynalara dayandırdığı verilere göre Aralık 2015’te günlük 110 milyon  olan Snapchat kullanıcı sayısı 150 milyona çıktı. Bu rakamla Snapchat, günlük aktif 136 milyon kullanıcısı olan Twitter’ı geride bırakmayı başardı.

Twitter-Snapchat4 yıl önce kurulan Snapchat, 10 yıllık geçmişi olan Twitter’ı günlük aktif kullanan sayısında geride bırakırken, 2016 yılının ilk çeyrek sonu verilerine göre Twitter’ın aylık aktif toplam 310 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Twitter resmi olarak günlük aktif kullanıcı verilerini açıklamasa da yapılan araştırmalar, toplam Twitter kullanıcılarının yüzde 44’ünün her gün hesaplarına giriş yaptığını gösteriyor. Kullanıcı sayısını günlük aktif bazında duyuran Snapchat’ten ise aylık aktif kullanıcı sayısı verileriyle ilgili yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

‘Video’da Facebook’u geçti!

snapchat-yuz-degistirmeDiğer taraftan aylık toplam 1.6 milyarı aşan aktif kullanıcısı olan dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook ise bu yılın ilk çeyreği itibariyle 1 milyar günlük aktif kullanıcıya sahip. Diğer bir deyişle dünya genelindeki genç yaş profili de dikkate alındığında günlük aktif kullanıcı sayısında Snapchat’in Facebook’u geçmesi şimdilik pek muhtemel görünmüyor.

Ancak günlük 150 milyon kullanıcısı olan Snapchat’teki günlük izlenen video sayısı 10 milyar adedi bulmuş durumda. Günlük aktif 1 milyar kullanıcısı olan Facebook’ta ise (Kasım 2015 verilerine göre) bu sayı 8 milyar seviyesinde.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın