Snapchat profil adresi ile yeni arkadaşlar eklemek daha kolay!

Snapchat hemen hemen her hafta kullanıcılara sunduğu yeniliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Snapchat profil adresleri (URL) için harekete geçen şirket, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak. Nasıl mı?

Snapchat’i zorlaştıran en önemli noktaların başında bir arkadaş ekleme sorunu geliyordu. Kullanıcılar, yeni birini eklemek için rehber, kullanıcı adı veya snapcode seçeneklerini kullanabiliyordu. Yeni yenilikle ise artık kullanıcılara bir URL adresi verilmeye başlandı. Peki bu ne anlama geliyor?

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Snapchat profil adresinizi istediğiniz yerlerde paylaşabileceksiniz. Örneğin, Twitter, Instagram veya Facebook gibi sosyal ağlarda bu adresi paylaşarak yeni arkadaşlarınızın siz eklemesini sağlayabilirsiniz.

 

snapchat-profil-adresi

 

Snapchat profil adresine nasıl ulaşılır?

Peki Snapchat profil adresinize nasıl ulaşacaksınız? Bunu yapabilmek için Snapchat’in kamera ekranını açın. Ekranın üst ortasında yer alan logoya basın. Bu ekran açıldıktan sonra ‘Arkadaş Ekle’ seçeneğine dokunun. En üstteki seçeneklerin arasında ‘Kullanıcı Adını Paylaş’ seçeneğini göreceksiniz. Buna basın ve çıkan paylaşım seçeneklerini kullanarak sosyal ağlardaki arkadaşlarınızla paylaşın. Buna ek olarak bu adresi kopyalayarak, sosyal ağlardaki ‘Hakkımda’ kısmına da yazabilirsiniz.

Snapchat adresim ne diye merak ediyorsanız, hemen cevaplayalım. Uygulamadaki kullanıcı adınızı ‘http://www.snapchat.com/add/KULLANICIADI‘ olarak da paylaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse http://www.snapchat.com/add/teknoyo diyebiliriz.

Görüldüğü üzere Snapchat, kullanıcılarının daha fazla etkileşime girmesi için yeni özellikleri devreye alıyor. Bize göre eklenen bu yeni özellik, birçok farklı kullanıcı arasındaki iletişimi arttıracak gibi. Kullanıcıların bu yeni özelliğe nasıl tepki vereceklerini merakla bekliyoruz.

 

Görsel kaynak: TechCrunch


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın