Snapchat, Ramazan için özel etiket hazırladı

Son dönemlerin en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Snapchat, Ramazan için özel etiket hazırladı. Cami ve dua eden bir çocuğun yer aldığı etiket, Ramazan ayı boyunca kullanılabilecek.

Peki bu Snapchat’in Ramazan için özel olarak hazırladığı etiket nasıl kullanılacak? Bunu kullanabilmek için Snapchat’te fotoğraf çektikten sonra ekranı sağa veya sola doğru çekin. Burada İstanbul etiketleri, saat ve hava sıcaklığı gibi bilgiler ekrana etiket olarak gelecek. Bu etiketlerin arasında ise Ramazan etiketi de bulunuyor. Bu etiketi seçtikten sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan ok tuşuna basarak hikayenize veya arkadaşlarına Ramazan etiketli fotoğrafı gönderebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Snapchat yerelleşme konusu oldukça başarılı işlere imza atıyor. Snapchat daha önce İstanbul etiketlerini İstanbul’da yaşayanlar için sunmuştu. Bu etiketlerin hâlâ kullanılabildiğini belirtelim.

Snapchat başarılı yerelleşme özelliklerinden dolayı önümüzdeki dönemde sık sık gündeme geleceğini düşünüyoruz. Bakalım Snapchat ne gibi yeniliklere imza atacak?

Snapchat’in tüm özelliklerini daha önce hazırladığımız yazımızdan inceleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın