Snapchat’in gözlüğü Spectacles’ı almak isteyen peşinden koşacak!

Sosyal paylaşım uygulaması Snapchat’in ‘snap’ çekmeye yarayan kameralı güneş gözlüğü Spectacles satışa çıktı. Ama Spectacles’ı almak isteyeneler biraz uğraşacak. Çünkü, günlük 150 milyon aktif kullanıcı olan uygulamanın Snapchat Spectacles adlı bu özel gözlüğü sadece otomatlardan satılacak.

snapbot

Snapbot

“Snapbot” adı verilen bu otomatların yeri de 24 saatte bir değişecek. Diğer bir deyişle, bu gözlüğü almak isteyen Snapchat kullacıları resmen, Spectacles’ın peşinden koşacak.

Snapchat’in bu ilginç satış yöntemi ilk olarak ABD’nin California eyaletindeki Venice Beach’te dün denendi ve Snapchat kullanıcılarının yoğun ilgisiyle, uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Bu yoğun ilgiden et-ticaret sitesi eBay de nasibini alırken, kullanıcıların 130 dolara alıp, eBay üzerinden satışa sunduğu Spectacles’ların fiyatı da 900 doları buldu.

130 dolar vermek için sıraya girdiler

Snapchat’in öncelikli olarak ABD’de kullanıma sunduğu Spectacles satan Snapbot otomatları, spectacles.com/map/ adresi üzerindeki haritadan takip edilebilecek.  

snapchat-spectacles-kuyrugu

Snapchat’in 130 dolara satışa sunduğu Spectacles’ın sol kısımdaki düğmeye basıldığında, kamerası çekim yapmaya başlıyor. Çekilen 10 saniyelik video klipler, kablosuz olarak kullanıcının akıllı telefonundaki Snapchat uygulamasına aktarılarak, paylaşılabiliyor.

Snapchat gözlüğü satan Snapbot’lar

Snapchat gözlüğü Spectacles’ı satan Snapbot otomatlarının tanıtımı ise aşağıdaki video ile yapıldı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın