Snapchat’e video çekerken zoom yapabilme özelliği geldi

Anlık fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Snapchat‘e, video çekerken zoom yapabilme özelliği geldi. Uzun zamandır beklenen özellik ile birlikte artık arkadaşlarınıza zoom yaparak videolar gönderebileceksiniz.

Yeni güncellemeyle birlikte gelen bu özelliği kullanmak ise oldukça kolay. Snapchat kullanıcıları için video kayıtlarına yeni bir boyut kazandıran zoom özelliği için kayıt düğmesine basılı tutulurken diğer parmaklarınızla ekranda yukarı aşağı yönde sürükleme işlemi yapmanız gerekiyor. Yani Snapchat’e gelen video zoom özelliği kullanabilmek için iki elle kullanım gerekli…

snapchat-zoom

Snapchat video zoom nasıl yapılır?

Ekranda içerden dışarıya doğru kaydırma hareketi yaptığınızda yakınlaştırma (zoom-in) sağlanırken, dıştan içe yapılan kaydırma hareketi ise uzaklaştırmayı (zoom-out) sağlıyor. Temelde bir parmağın kayıt tuşunda basılı olması ve iki elden birer parmağında zoom işlemi yapması gerekiyor. Pek pratik görünmese de kısa bir alışma süresinden sonra kolaylıkla uygulanabilir bir kullanım şekli.

iOS için yayınlanan ve Android için de kısa süre içinde yayınlanması beklenen Snapchat 9.7.0 güncellemesi ile gelen yeni özellik, videolarda eğlence ve ‘detay’ boyutunu artıracak gibi görünüyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın