Snapchat yeni ‘Hikayeler’ ve ‘Keşfet’ tasarımı ile güncellendi

Snapchat uygulaması, yeni ‘Keşfet’, ‘Hikayeler’ ve ‘Abonelikler’ ile güncellendi. Snapchat yeni güncelleme ile uygulamanın  tasarımı değişirken, “Hikayeler” (Stories) ve “Keşfet” (Discover) bölümü de yeni arayüze kavuştu.

snapchat-yeni-guncellemeSnapchat’e gelen güncellemeyle yayıncıların daha önce logolarına tıklanarak gösterilen içeriklerine, artık tıklamaya gere kalmadan ulaşılabiliyor. Bu yenilikle, “Hikayeler” bölümündeki anlaşmalı içerik sağlayıcılarının içerikleri daha fazla yer kaplıyor. İçerik sağayıcılarının “Keşfet” bölümündeki içerikleri de logo ve görselin yanısıra kısa başlıklar ile gösteriliyor.

Snapchat’e gelen dir diğer yenilik ise “Abonelikler”. Güncelleme sonrası artık Snapchat kullanıcıları, anlaşmalı içerik sağlayıcılarının kanallarına abone olabilecek. Abone olmak için içerik sağlayıcısının üzerine basılı tutarak, ekranda çıkan “Abone Ol”u tıklamak yeterli olacak. Böylece kullanıcılar kaçırmak istemedikleri içerikleri ve haber kaynaklarını, ana ekranlarından takip edebilecek.

Snapchat yeni güncelleme ile gelen yenilikler

Snapchat’in yeni tasarımında, o günkü canlı yayınları gösteren “Live” (Canlı) bölümü de “Hikayeler” bölümü altında yeniden konumlandırıldı. Sunulan bir diğer yenilikle artık kullanıcılar, Snapchat’i sağa sola kaydırmak zorunda kalmayacak. Kamera simgesinin yanına eklenen yeni butonla, sohbet sayfası ve kamera arasında hızlı geçiş işlemi yapılabilecek.

snapchat-aboneliklerGeçtiğimiz günlerde günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyona çıkarak Twitter’ı geçen Snapchat’te, kullanıcılarının daha fazla içerik tüketmesine odaklanan yenilikler şunlar:

  • Hikayeler ve Discover’ın yepyeni bir görünümü var. Daha dokunmadan içeride ne olduğunu gör!
  • Discover’da bir kanalı izlemeyi bitirince, yukarı kaydırıp abone ol ve hiçbir gelişmeyi kaçırma! Abonelikler, arkadaşlarının Hikayeler’inin altında görünecek.
  • Ekranlar arasında zıplamak için ekranın altındaki yönlendirme tuşlarına dokun.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın