Solitaire, Windows 10 ile geri dönüyor

Microsoft’un Windows işletim sisteminde yer alan efsane iskambil kartı oyunu Solitaire, Windows 10 ile geri dönüyor. Şirketten paylaşılan bilgilere göre önümüzdeki dönemlerde kullanıcılarla buluşması beklenen Windows 10’un içerisinde tıpkı eski zamanlarda olduğu gibi Solitaire oynanabilecek.

Yaşlı genç demeden birçok kişi tarafından oynanan Solitaire, Windows 95 ile ilk kez kullanıcılarla buluşmuştu. Microsoft yoğun talep üzerine bu oyunu Windows 98, Windows XP ve Windows Vista işletim sistemlerine de koymuştu. Ancak şirket, bize göre çok yanlış bir karar vererek Windows 7 işletim sistemiyle bu oyunu katalogdan çıkarmıştı ve birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti.

Windows 8 işletim sisteminde de yer almayan Solitaire, Windows 10 ile oyunseverlere yeniden sunulacak. Eski sürüm işletim sistemlerinde olduğu gibi Solitaire’e başlat tuşundan ulaşılabilecek.

Belki aranızda bilmeyenler vardır diye Solitaire’den kısaca bahsedelim. Oyun, kartların sırasıla alt alta dizilmesiyle oynanıyor. Ancak dizme işi o kadar kolay değil. İskambil destesinde bulunan siyah veya kırmızı renkleri sırasıyla kullamak gerekiyor. Bunun sonundaysa en alt sıradaki kartlar açılarak oyun tamamlanıyor. Sırf bu oyun yüzden bile Windows 10 alacak kullanıcıları düşünürsek Microsoft’un önemli bir karar verdiğini söyleyebiliriz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın