Sony’nin PlayStation VR’ı 399 dolara Ekim’de satışa çıkıyor

Sony, sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ı piyasaya çıkış tarihi ve fiyatını açıkladı. Sony’nin oyun konsolu PlayStation 4 ile birlikte çalışan PlayStation VR (PS VR) Ekim 2016’dan itibaren piyasaya sürülecek.

Japonya’da 44 bin 980 Yen, Kuzey Amerika’da 399 ABD Doları, Avrupa ve Asya’da ise 399 Euro ve 349 Sterlin’lik tavsiye edilen perakende fiyatı ile sunulacak olan PlayStation VR’ın Türkiye’yi de kapsayan bölgesel çıkış tarihleri ve Türkiye satış fiyatı ise önümüzdeki dönemde açıklanacak.

sony-ps-vr-ozellikleriAralarında 2K Games, Electronic Arts (EA) ve Ubisoft’un da olduğu 230’un üzerinde geliştirici ve yayıncı ile birlikte çalışılan PS VR sistemi için şu an itibariyle 160’ın üzerinde farklı oyun geliştiriliyor.

Aralarında Eagle Flight, EVE: Valkyrie, Headmaster, Rez Infinite, Wayward Sky, RIGS: Mechanized Combat League, Tumble VR, Until Dawn: Rush of Blood ve PlayStation VR WORLDS adlı yazılımların da bulunduğu 50 oyunun bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Sanal gerçeklik ile PlayStation deneyimini birleştiren cihaz ayrıca, DICE ve Lucasfilm de sadece PS VR’a yönelik tamamen yeni bir Star Wars Battlefront oyun deneyimi üzerinde çalışıyor.

Sinematik mod, 360 derece içerik desteği

playstation-vr-sinematik-modPS VR sistemi aynı zamanda kullanıcıların baş ünitesi takılıyken, büyük bir sanal ekran deneyimi yaşabilme olanağı sağlayan bir Sinematik moda da sahip. Sinematik mod için desteklenen içerikler arasında, standart PS4 oyun ve videolarının yanı sıra Share Play ve Live from PlayStation gibi çeşitli PS4 özellikleri de bulunuyor.

Kullanıcılar aynı zamanda tüm yönlü kameralar ile çekilen 360 derece fotoğraf ve videoları da, fiziksel olarak kendilerini kaydedilen sahnenin tam ortasında hissetmelerini sağlayacak PS4 Media Player üzerinden PS VR’da izleyebilecekler.

PlayStation VR teknik özellikleri

Boyutlar: 187×185×277 mm (VR baş ünitesi), 143×36×143 mm (işlemci ünitesi)

Ağırlık: 610 gram (VR kafa ünitesi, kablo hariç), 365 gram (işlemci ünitesi) sony-playstation-ps-vr

Görüntüleme Yöntemi: OLED

Panel Büyüklüğü: 5.7 inç

Panel Çözünürlüğü: 1920×RGB×1080 (960×RGB×1080 göz başı)

Yenileme Hızı: 120Hz, 90Hz

Görüş Alanı: 100 derece

Sensörler: Altı eksenli hareket algılama sistemi (üç eksenli jiroskop, üç eksenli ivme ölçer)

Bağlantı Ara Yüzü: HDMI, AUX, Stereo Kulaklık Jakı (VR baş ünitesi); HDMI TV, HDMI PS4, USB, HDMI, AUX (işlemci ünitesi)

İşlemci Ünitesi Fonksiyonu: 3D ses işleme, Sosyal Ekran (yansıtma modu, ayrı mod), Sinematik mod

Fiyatı: 44980 Yen, 399 ABD Doları, 399 Euro, 349 Sterlin (Kuzey Amerika ve Japonya’da vergi hariç, Avrupa’da vergi dahil)

Sony’nin PlayStation VR (PS VR) için hazırladığı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın