Beklenen akıllı telefon Sony Xperia Z4 tanıtıldı

Sony’nin akıllı telefon macerası Sony Xperia Z4’ün tanıtılmasıyla devam ediyor. Dün sürpriz bir şekilde Sony’nin web sitesine konularak ayrıntılarıyla ortaya çıkan Sony Xperia Z4, özellikleri bakımından oldukça ses getireceğe benziyor.

Paylaşılan bilgilere göre Xperia Z4, Sony’nin bir önceki amiral gemisi akıllı telefon modeli Xperia Z3 ile boyut bakımından hemen hemen aynı. Ancak tasarım tamamen değişmiş durumda. 5.2 inçlik ekranı bulunan Xperia Z4, 6.9 mm’lik inceliğe sahip durumda. 8 çekirdekli 2 GHz’lik Snapdragon 810 işlemci, 20.7 megapiksellik arka kamera, geniş açılı ön kamera, 3 GB RAM ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemi Xperia Z4’ün özellikleri arasında yer alıyor.

sony-xperia-z4

Suya karşı dayanıklı

Sony’nin akıllı telefonlarda devrim yarattığı su ve toza karşı dayanıklılığı Xperia Z4’te de yer bulunuyor. Bu da Sony’nin bu alanda iddiasını sürdürdüğünü fazlasıyla kanıtlıyor.

Şu anda Sony Xperia Z4’ün yazılım özelliklerine yönelik daha fazla ayrıntısı paylaşılmış durumda değil. Ancak önümüzdeki günlerde Xperia Z4’ün daha fazla ayrıntısını paylaşmaya devam edeceğiz.

Sony’nin Xperia Z4’ü tanıttığı ülkeden de belli olacağı üzere yeni akıllı telefon ilk olarak Japonya’da satışa sunulacak. Xperia Z4’ün fiyatı ise henüz belli değil.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın