Sony’nin yeni akıllı telefon serisi Xperia Z5 Türkiye’ye geldi

Sony Mobile’ın geçtiğimiz eylül ayında IFA 2015’te tanıttığı yeni akıllı telefon modelleri Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonu olan Xperia Z5 Premium’u, Türkiye’ye geldi.

sony-mobile-tarik-akad

Sony Mobile Ülke Müdürü Tarık Akad

Xperia Z5 modellerinin, Bond serisinin son filmi Spectre’nin ön gösterimi ile gerçekleşen Türkiye tanıtımında konuşan Sony Mobile Ülke Müdürü Tarık Akad, “Yeni amiral gemilerimiz Xperia Z5 ailesinde Sony Alfa kamera mühendisleri ile beraber çalışarak kamera modülümüzü yeniledik. Xperia Z5 Premium ile dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonunu Türkiye’ye getiriyoruz” dedi.

Etkinlikte verilen bilgiye göre Xperia Z5’in Türkiye satış fiyatı 2499TL, Xperia Z5 Compact’ın Türkiye satış fiyatı 1999TL oldu.

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact’a tavsiye edilen bu satış fiyatları ile Kasım ayı içinde perakende satış noktalarında ve mobil operatörlerde kontratlı tekliflerle tüketicilere sunulacak.

Full HD’den dört kat daha fazla çözünürlük sunan Xperia Z5 Premium’un Türkiye için tavsiye edilen satış fiyatı ise 2799 TL oldu. Xperia Z5 Premium, Aralık ayında yine perakende satış noktalarında ve mobil operatörlerde kontratlı tekliflerle satışa çıkacak.

xperia-z5-ailesi

Xperia Z5 Premium & Xperia Z5 & Xperia Z5 Compact

5.2 inçlik Xperia Z5, 4.6 inçlik Xperia Z5 Compact ve 5.5 inçlik ekranı olan Xperia Z5 Premium’un modellerinin üçünde de 23 megapiksellik arka ve 5 megapiksellik ön kamera bulunuyor.

Suya ve toza dayanıklılık özelliğine sahip olan Sony’nin yeni akıllı telefonları Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium’un tüm özelliklerine ve videolarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın