Sosyal paylaşım sitelerinde en çok başvurulan 12 ‘yalan’

Sosyal paylaşım sitelerinde birçok kişi kimisi beyaz, kimisi pembe yalan ifadelerinin arkasına sığınıyor, ‘yalan’lara başvurmadan sosyal ağlarda karşı taraf ile iletişime geçemeyeceğine inanıyor. Bu durumdan hareketle, sosyal ağlardaki yalanlara artık inanmayacağınız bir liste hazırladık. İşte sosyal paylaşım sitelerinde sıklıkla başvurulan gelmiş geçmiş en iyi 12 yalan.

 

1- Boyum 1.90, kilom 60

sb10065007c-001

Boy artı 10, kilo eksi 10. Çok karışık bir matematik formülü gibi görünse de aslında internette her gün milyonlarca kez atılan bir yalan. Evet, karşı cinsle uzaktan bir iletişim kuruluyor. Ama ya bir gün görüşürseniz?

2- Ata bile biniyorum, ama bıraktım

sosyal-ag-at

İnternette tanıştığınız birinin aylık kazancından mutlaka yüzde 20 düşün! Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının en fazla yalan söylediği konu kazanç. İnternette çoğu kişi karşı cinsi etkilediğini düşündüğü için daha fazla para kazandığını söylüyor.

3- Sadece yüz ‘selfie’si çekenlere dikkat

sosyal-ag-kim-kardashian

 

Sadece yüz ‘selfie’si çekenlerden kork. Kendini daha zayıf göstermek isteyenlerin en büyük taktiği sadece yüzünü çekmesi. Evet bu arkadaşların yüzleri güzel. Ancak karın bölgesindeki yağlar hiç de yabana atılacak gibi değil.

4- Normalde Mozart ve Bach dinliyorum

sosyal-ag-mozart

Olduğundan daha entellektüel görünmek de son zamanlarda başvurulan yalanlar arasında. Müzik, sinema veya diğer kültürel alanlarda söylenen yalanlarla karşı cinsin etkilenmesi mümkün. Ta ki operaya gidip uyuyana kadar.

5- Valla kendi kendine onlayn olmuş

sosyal-ag-online

Gelelim o meşhur online olma konusuna. Özellikle WhatsApp’ta yaşanan bu sorun ile karşı cinsle kavgaya tutuşmak çok kolay bir yöntem. Karşı taraftan gelecek “kendi kendine online olmuş” cümlesi sizi yatıştırabilir ama inanmayalım bu yalanlara.

6- Mavi tik hayat kurtaracak

sosyal-ag-mavi-tik

Eskiden bir mesajı gönderdiğimizde okunup okunmadığını bilmiyorduk. Ancak iMesseage ile başlayan ‘okundu raporu’ artık WhatsApp’ta da var. Kısaca “vay efendim mesajını görmedim, arayacaktım” cümlelerine de inanmamak gerekiyor.

7- Notification’lara kapattım bi kere

sosyal-ag-bildirim

Baştan kabul edelim. Akıllı telefonlarımıza gelen işe yarar yaramaz her bildirimi çok seviyoruz. Bizi meşgul biriymiş gibi de gösteren bildirimleri kapatmamızın ve dolayısıyla sosyal ağlardan gelen bildirimleri görmememizin imkanı yok.

8- Hesabımı kapattım

sosyal-ag-hesap-kapatmak

O hesaplar hiç kapanmıyor. Nedense eski sevgililere kendini kıskandırmak için kullanılan bu taktik, hiç şaşmıyor. Bir kez daha belirtelim sosyal ağ hesapları kapatılmıyor, sadece donduruluyor.

9- Face kullanmıyorum

sosyal-ag-facebook-kullanmıyorum

Yeni bir ortama girildiğinde ilk iş Face’ten arkadaşlar eklenerek fotoğraflar paylaşılıyor. Ancak nedense bu ortamlarda birkaç kendini bilmez, “Ben Face kullanmıyorum canım” der. İşte bunları diyenler eskiden aslında Facebook’un altını üstüne getirmiş kişiler.

10- Twitter’a çok takılmıyorum

sosyal-ag-akilli-telefon-kullanim

Evet, gelelim günümüzün en çok sarfedilen diğer bir sözüne. Bu sözü söyleyen biri yüzde 100 Twitter’ın içine düşüyor. Düşmekle kalmıyor. Sizin bile bilmediğiniz Twitter hesaplarını da yönetiyor.

11- Aşkım söz paylaşmayacağım

sosyal-ag-tulay

O ‘selfie’ler yok mu, o ‘selfie’ler! Birçok ilişkiyi bitirmeyi başardı. Bir selfie çekiliyorsa o selfie mutlaka paylaşılır. Eğer bunu sevgiliniz yapıyorsa paylaşacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz. Ayrıca kim telefonunda saklamak için selfie çeker ki?

12- Eklemiş, kabul ettim

sosyal-ag-ekleme

Özellikle Facebook’ta yaşanan bir hadise. Biri arkadaşlık teklif edince kabul edilecek diye bir durum yok. Teklif edilen o arkadaşlık kabul ediliyorsa, dikkat edin altından bir şey çıkabilir.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın