1 Nisan şakasıyla doğan sosyal ağ Yo artık konum ve fotoğraf da paylaşıyor

2014 yılının nisan ayında açılan tek kelimelik paylaşım temelli sosyal ağ Yo, yenilendi. Geçen yıl 1 Nisan şakası olarak kullanıcıların hayatına giren Yo’da kullanıcılar arkadaşlarına sesli ve yazılı “selam” (Yo: İngilizce’de selam anlamına gelen sesleniş) verebilmelerinin yanında, link de gönderebiliyordu. iOS, Android ve Windows Phone uygulamalarının yanısıra Chrome için ücretsiz eklentisi olan uygulamanın Yo 2.0 adlı yeni güncellemesiyle, artık lokasyon ve fotoğraf paylaşımı da yapılabiliyor.

Yo Location

İnsanların tek buton üzerinden iletişim kurması için geliştirilen Yo’da kullanıcılar arkadaşlarının ismine tek tıklayarak, “Merhaba” (Yo) diyebiliyor. Kullanıcıların ismine çift tıklandığında lokasyon paylaşımı yapan Yo’nun uygulama mağazasında NBA, Appe Watch, Instagram, Spotify, MTV, IFTTT gibi uygulamaların yanısıra, Techcrunch, Wired, Market Watch, Engadget, Mashable, USA Today ve BBC gibi sitelere bağlanarak, link ve içerik paylaşımı da yapılabiliyor.

Filtre yok, yorum yok, sadece tek bir kelime var! O da ‘Yo’

Kim Kardashian, Beyonce ve Ray Donovan gibi ünlü isimler hakkında çıkan haberler ve bu kişilerin sosyal medyada paylaştıklarına da yine Yo uygulama mağazası üzerinden abone olunabiliyor.

Fotoğraf filtreleri ve yorum yapabilme özellikleri sunmayan Yo’ya yeni gelen bir diğer özellik ise “Yo Groups” oldu. Birden fazla arkadaşınızla grup mesajlaşma imkanı veren bu yeni özellikte de yine mesajlarınızda arkadaş gruplarınıza sadece “Yo” diyebiliyorsunuz. Yo Photo

Çoğu sosyal medya kullanıcısının, “Ne işe yarar ki? Çok saçma!” sözleriyle özetlediği uygulama, geçen yıl Apple’ın uygulama mağazası App Store’da en çok indirilen uygulamalar arasına girmeyi başarmasının  ardından yine sadece sabit bir kelime paylaştıran Hodor, aiYO, Lo-Yo gibi uygulamalara da ilham kaynağı olmuştu.

150 milyon selam Yo’lladı

“Selam yolla”, “konumunu yolla”, “link yolla” ve “fotoğraf yolla” fonksiyonlarını barındıran Yo, geçen yıl 1.5 milyon dolarlık yatırım çekmesinin ardından değerini de 10 milyon dolara kadar çıkarmıştı.

Geçen yıl 150 milyondan fazla “Yo” gönderen uygulama, ABD merkezli fotoğraf ve video paylaşım sitesi Mobli’nin CEO’su Moshe Hogeg’in yardımcısıyla iletişim kurmasını sağlayacak tek butonlu basit bir uygulama geliştirmesini istediği Yo’nun kurucusu Or Arbel‘den tarafından 8 saatlik bir çalışmanın sonucunda geliştirimişti.

1 Nisan 2014’te çıkan uygulama hakkında ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın