Spotify’dan kişiye özel günlük müzik listeleri: Daily Mix

Online müzik dinleme uygulaması Spotify, kullanıcıların müzik listelerini düzenleme ve dinleme deneyimini zenginleştiren Daily Mix özelliğini duyurdu. Dinleyicilere müzik zevklerine göre kişiselleştirilmiş karışık listeler sunan Spotify Daily Mix ile kullanıcılar, sevdikleri şarkılar ile Spotify’ın onların en beğendikleri müzikleri baz alarak önerdiği şarkıları bir arada sunan çalma listelerine tek bir sekme üzerinden ulaşabiliyor.

daily-mixKişisel müzik zevkini odağına alan ve “Sana Özel Daily Mix” adıyla sunulan özellik, kullanıcıların bildikleri ve sevdikleri müzikleri sürekli güncellenen yeni çalma listeleri üzerinden sunuyor.  

Spotify üzerinden günlük müzik listesi hazırlama deneyimini kolaylaştıran Daily Mix, kullanıcıların kişisel müzik deneyimleri değiştikçe ve daha fazla müzik dinlendikçe daha da zenginleşiyor.

Kişiye özel günlük müzik listeleri

Kullanıcılar çalma listesindeki bir şarkıyı beğenmedikleri takdirde listeden çıkararak bundan sonraki listelerde yer almasını engelleyebiliyor veya beğendikleri bir şarkıyı “kalp” işaretiyle koleksiyonlarına ekleyebiliyor.

Daily Mix’e şu an itibariyle Android ve iOS üzerinden en güncel Spotify versiyonunu sahip olan “Free” ve “Premium” kullanıcılar erişebiliyor. Yeni kullanıcılar, yaklaşık 2 haftalık bir dinleme süresinden sonra “Kitaplığın” sekmesinde yer alan Daily Mix’lerine ulaşabiliyor. Spotify’ın bu yeni özelliği diğer platformlarda da önümüzdeki dönemde kullanılabilir olacak.  

SoundCloud’a talip oldu

soundcloudOnline müzik alanında 59 ülkede, 40 milyonu ücretli olmak üzere toplam 100 milyon kullanıcıya erişen Spofity, bilindiği üzere Apple Music ile kıyasıya rekabet halinde. Bu rekabette elini daha da güçlendirmek isteyen Spotify’ın son hamlesi ise yeni bir satın alma ile gelmek üzere.

Financial Times’ın haberine göre İsveçli şirket, SoundCloud‘u satın almak için görüşmelere başladı. Spotify ve SoundCloud’tan konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz gelmezken, olası bir satın almanın Spotify’ın hem 30 milyonluk içerik sayısına hem de 100 milyonluk kullanıcı kitlesine önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın