Spotify’a Messenger için ‘Grup Çalma Listeleri’ geldi

Online müzik servisi Spotify, internet kullanıcıları tarafından sıkça kullanılan Facebook’un Messenger uygulaması üzerinden arkadaşlarla çalma listeleri oluşturmak için ‘Messenger için Grup Çalma Listeleri’ özelliğini duyurduSpotify Messenger için Grup Çalma Listeleri ile kullanıcılar, arkadaşları ile yeni Spotify çalma listeleri oluşturabiliyor ve ortak listelerini yaratabiliyor.  

Spotify kullanıcıları bu yeni özellik ile Grup Çalma Listesi oluşturabiliyor, listeyi arkadaşları ile paylaşabiliyor ve Spotify Sohbet Uzantısı’nı kullanarak listeye yeni şarkıları Messenger uygulaması üzerinden doğrudan ekleyebiliyor.

Örneğin bir arkadaşınız Grup Çalma Listesi oluşturduğunda, sohbet içinde olan diğer kişiler Spotify’da olmasalar bile mavi “+” ikonunu tıklayarak Spotify Sohbet Uzantısı aracılığı ile yeni şarkıları doğrudan ekleyebiliyor. Spotify’da grup çalma listesi oluşturmaya başlamak için burayı tıklayabilirsiniz.

Teşekkürler Kazım Koyuncu…

30 milyonun üzerinde içeriğe erişim sağlayan ve 60 ülkede 50 milyonu ücretli toplam 140 milyonun üzerinde aktif kullanıcı olan dijital müzik platformu Spotify, ölümünün 12’inci yılında dillerden düşmeyen Kazım Koyuncu şarkılarını müzikseverler ile paylaştı.

Spotify’ın “Teşekkürler Kazım Koyuncu…” başlığıyla yaptığı açıklamada,  2005 yılında henüz 33 yaşındayken kanser tedavisi gördüğü hastanede “teşekkürler dünya” diyerek hayatını kaybeden Kazım Koyuncu, kısa müzik yaşamında Karadeniz şarkılarını tüm Türkiye’nin kalbine taşıyan isim olduğu belirtildi.

2001 yılında müzikseverlerle buluşan ilk solo albümü Viya! ile dikkatleri çeken sanatçı, o dönemin sevilen dizisi Gülbeyaz’ın müzikleri ile tüm Türkiye’nin kalbinde taht kurdu. Karadeniz ve Rock müziğinin sentezlendiği, kendisinden sonra gelen pek çok yeni müzik çalışmasına da ilham veren Koyuncu, ölümünden 1 sene önce yayınladığı Hayde albümü ile Türk müzik tarihinin unutulmaz isimleri arasında yer aldı.

Sadece yarattığı özgün tarzı ile değil, duyarlı kişiliği ve hayata bakışıyla da sevenleri ile güçlü bir bağ kuran Kazım Koyuncu’nun Spotify’da en çok dinlenen şarkıları şunlar: 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın