Spotify Türkiye fiyatlarına % 40’lık dolar zammı yaptı!

Online müzik dinleme servisi Spotify, Türkiye’de artan dolar kuru nedeniyle abonelik fiyatlarında artışa gitti. 1 Şubat 2017’den itibaren geçerli olacak olan yeni fiyatlarla Spotify Premium paketi Türkiye’de yüzde 40 oranında zamlandı.

Spotify’dan yapılan duyuruya göre 9.99 TL olan Spotify Premium hizmetinin aylık ücreti 13.99 TL’ye, 14.99 TL olan Spotify Aile için Premium paketinin fiyatı ise 20.99 TL’ye yükseltildi. Yüzde 40’lık artışa karşılık gelen yeni fiyatlar 1 Şubat’tan itibaren geçerli olacak.

Spotify’ın Türkiye’deki mevcut aboneleri 3 ay boyunca eski fiyatlardan yararlanmaya devam edecek. Zamlı fiyatlar yeni üyeler için 1 Şubat’tan itibaren, eski üyeler için ise 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak.

Eski üyelere 3 ay zam yok

Mevcut üyeler, 3 ay içerisinde üyeliklerini iptal ederlerse, Spotify aboneliklerini tekrar etkinleştirmek istediklerinde 3 aylık süre boyunca eski fiyatlardan yararlanma haklarını kaybedecek. ABD’de Spotify Premium’un aylık 9.99 dolara, Spotify Aile’nin ise 14.99 dolara satıldığını hatırlatalım. 

Spotify’ın en büyük rakibi olan Apple‘ın online müzik servisi Apple Music, Türkiye’de “Bireysel” paketi aylık 9.99 TL, “Aile” paketi ise aylık 14.99 TL olarak ücretlendiriliyor.

Ancak geçen haftalarda Türkiye için hem App Store‘daki uygulama taban fiyatlarına hem de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus başta olmak üzere cihaz fiyatlarına zam yapan Apple’ın, müzik paketlerinde de fiyat değişikliğine gitmesi an meselesi.

Spotify’dan kullanıcılarına gönderilen yeni fiyatlarla ilgili duyuru şöyle:


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın