Spotify, Türkiye’deki Apple kullanıcıları için zamlandı!

Geçtiğimiz hafta Apple’ın uygulama mağazası App Store’a zam yapmasındanSpotify da olumsuz etkilendi. Apple’ın kullanıcılara gönderdiği e-posta’da paylaşılan bilgilere göre Spotify Premium hesaplarına yapılan zam sonrası fiyat yüzde 23 artışla 3 TL zamlandı. Spotify Premium’un daha önceki fiyatı aylık 12.99 TL’ydi. Bu zam sonrası ise fiyat 15.99 TL’ye çıktı. Yapılan açıklama şu şekilde:

12,99 TL olan 1 aylık Spotify Premium aboneliği ücretiniz artarak 15,99 TL oldu. Bu nedenle aboneliğiniz otomatik olarak yenilenmeyecektir. Yeni fiyatla abone olmak isterseniz Apple Kimliğiniz ile aşağıdaki bağlantıya giriş yapın ve abonelik seçeneklerinizi görüntüleyin.

Saygılarımızla,
iTunes Store Ekibi

Spotify’ın zam kararı şu anda sadece Apple kullanıcılarını kapsıyor. Başka bir deyişle Spotify’ın web sürümü veya Android uygulamasını kullananlar bu artıştan etkilenmeyecek gibi görünüyor. Spotify’ın diğer platformlar için yapılan zamları da paylaşmaya devam edeceğiz.

Son dönemlerde online müzik servisleri arasında kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Bu rekabetin fiyat indirimleriyle kullanıcılara yansımasını bekliyorduk. Özellikle Apple Music’in Türkiye’de 9.99 TL’lik fiyat açıklamasından sonra… Ancak hızla artan dolar kuru, bu rekabetin kullanıcılara olumlu yansımasının önüne geçmiş gibi duruyor. Umarız, en kısa zamanda online müzik uygulamaları daha düşük ücretlerle müzik meraklılarına sunulur.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın